Orgasmus je nepostradatelnou tečkou pohlavního aktu. Sex bez něj si většina z nás nedokáže představit, i když ho oproti klukům dosahujeme pomaleji a obtížněji. Schopnost dosáhnout orgasmus však nemají všechny ženy, až 8% z nich ho nikdy nezažije.

avatar

Aneta Baklová
Miluje zvířata a přírodu, do které ráda vyráží na výlety.

Orgasmus je nepostradatelnou tečkou pohlavního aktu. Sex bez něj si většina z nás nedokáže představit, i když ho oproti klukům dosahujeme pomaleji a obtížněji. Schopnost dosáhnout orgasmus však nemají všechny ženy, až 8% z nich ho nikdy nezažije. Anorgasmie, jak se této poruše říká, má různé příčiny a ve většině případů se dá léčit a zajistit si tak příjemnější pohlavní život.

Vyvrcholení není vždy samozřejmost, ale dá se nacvičit..

Sexuální vyvrcholení není vždy samozřejmost, ale dá se nacvičit..

Co je orgasmus

Orgasmus nejčastěji charakterizujeme jako extatický zážitek. U žen se projevuje stahy v pochvě, svalovými křečemi a nekontrolovanými výkřiky. Při orgasmu se zrychluje dech a tep, po něm se vyplavují tzv. hormony štěstí, následuje příjemné uvolnění a únava, opadá napětí.

Život bez orgasmu

Anorgasmické ženy se dělí na ty, které orgasmus měly a vlivem traumatizující události nebo nemoci o tuto schopnost přišly, na ty, které orgasmus nemají vlivem nějaké operace a ty, které jsou absolutně zdravé, ale přesto orgasmus nikdy nedosáhly.

Následky

Je to jako začarovaný kruh. Nemůžeme dosáhnout vyvrcholení, klukovi to vadí, všemožně se snaží, tápe a my stále nic. Pak je nám ho líto, a tak začneme orgasmus předstírat, abychom ho potěšili. Děláme to z lítosti, soucitu a ve skutečnosti to nic pozitivního nepřináší. Nakonec nás oba takový sex přestane bavit.

Orgasmus je možné se naučit

Nejdříve se musíme naučit znát své vlastní tělo a vědět, co nám přináší potěšení. Jakmile to zjistíme, dá se na tom dobře stavět. Je to velmi podstatné i proto, že pak můžeme naučit partnera, jaká místa jsou pro nás citlivá a jakým způsobem je dráždit. Samy se můžeme orgasmus naučit a zlepšovat ho tréninkem. Můžeme k tomu využít různé erotické hračky, sprchu, erotické filmy, fotky atd., záleží prostě na tom, co se nám líbí. Důležité taky je se naučit odbourat zábrany a zvednout si sebevědomí. Zkus si koupit nějaké sexy prádélko nebo nový parfém a uvidíš, jak tě to pozvedne. V některých případech se však řešení těchto problémů nevyhne návštěvě psychologa, který nám může pomoci prostřednictvím individuální nebo párové terapie.

Co orgasmus ruší

Kluci jdou na věc rychle a předehru často podceňují. Naše tělo je nutné k orgasmu nastartovat. Zkus přítele navést na to, co se ti líbí, líbání na krku, uších, prsou, bříšku, stehnech, laskání tvých intimních míst nebo dráždění bodu G. Fantazii se meze nekladou a kluk bude jen rád, že ho nenecháš tápat.
Spousta z nás se na sex nedokáže úplně soustředit, protože má plnou hlavu starostí a rušivých myšlenek. Měly bychom se naučit uchovat tyto myšlenky „mimo postel“. Když se je naučíme zavřít v pomyslné truhle v naší hlavě, život půjde snáz i v jiných oblastech:)

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář