Sex a vztahy

První sex po porodu: 3 tipy, jak se vrátit do sexuálního života a užívat si jej plnými doušky

Návrat k sexu po porodu rozhodně není sprint, ale spíše vytrvalostní běh. Nenuťte se do ničeho, co vám není příjemné a první sex po porodu si dopřejte opravdu až tehdy, kdy budete oba s partnerem připraveni. S návratem do peřin vám mohou pomoci také sexuální pomůcky. Zvolíte-li si ty správné, dopřejete si dokonalou rozkoš a za probdělé noci nebude zodpovědné pouze vaše novorozeně.

Čtyři až šest týdnů čekání jsou zcela běžné

Návrat do běžného života po porodu je náročný, a o návratu k sexuálnímu životu ani nemluvě. Kvůli nepřetržitému stresu, hormonální nerovnováze a neustálému vyčerpání je sex mnohdy tím posledním, na co po porodu oba novopečení rodiče myslí. Každý jsme ovšem jiný a stejně tak i naše touhy se liší. 

Zatímco po císařském řezu se doporučuje počkat alespoň čtyři týdny a vyhýbat se nadměrné zátěži břicha, po běžném porodu je běžné, že partneři počkají až do konce šestinedělí. To samozřejmě nemusí nic znamenat. Někdo je připravený dříve, někdo čeká déle. Jak se tedy vrátit zpátky do sedla? Každý by si měl stanovit své vlastní tempo a způsob, jakým chce postupovat. My vám pro inspiraci přinášíme 3 tipy, díky nimž bude návrat k sexu příjemnější.

Tip 1: Lubrikační gely pro hladký průběh

Po porodu se ženské tělo změní a potřebuje nějakou dobu na uzdravení. Jakmile je ovšem žena připravena znovu aktivně nastartovat svůj sexuální život, nic ji v tom nebrání. Jak si dopřát dokonalý sexuální zážitek s partnerem? Připravte se na všechny scénáře a aby byl průběh naprosto hladký a bezproblémový, spolehněte se na lubrikační gely. Ty s příchutí stimulují také vaše smysly, nejenom vaše tělo. 

Lubrikační gely by měly mít své čestné místo ve vaší sbírce, protože se dají využít také při používání erotických pomůcek a ty hřejivé či naopak chladivé mohou vaše prožitky z milování posunout do nebeských výšin.

Tip 2: Erotické pomůcky, masáže a petting

Někdy se může stát, že zatímco je mysl připravená, tělo je ještě rozbolavělé. Je-li tedy samotný styk příliš bolestivý, existují i jiné způsoby, jak si užít společné chvilky s partnerem v peřinách. Jedním z nich je sázka na erotické masáže a vhod přijdou i erotické pomůcky. Těch existuje takové množství, že si každý pár vybere. Rozhodně se nespokojte s jednou a vyzkoušejte všechny, které vás lákají. Je-li nutné postupovat opravdu po malých krůčcích, začněte vzájemným hlazením a přes mazlení se postupně dostávejte dál a dál.

Tip 3: Erotické pomůcky v rukou ženy

Některé ženy se po porodu necítí dostatečně sexy, což může být jeden z důvodů, proč se sexu s partnerem vyhýbají. To ale neznamená, že zároveň nepociťují chuť na milování. Jak tento problém vyřešit? Vhod opět přijdou erotické pomůcky, se kterými si mohou ženy nejprve vyhrát samy a až se budou cítit připravené odzbrojit svého partnera, mohou ho ke svým hrátkám přizvat. Zaručujeme vám, že partner bude spokojen i s pouhým sledováním celého představení a v takový moment mu jeho partnerka bude připadat jako ta nejsvůdnější žena na světě.

Nebojte se první sex po porodu odkládat na dobu, až na něj budete oba s partnerem opravdu připraveni. Porod je velmi náročný a hojení ženského těla chvíli trvá, to je naprosto běžné. Jakmile ovšem budete vědět, že nastal čas, připravte si několik pomocníků. Pomoci vám určitě mohou lubrikační gely, jenž se postarají o hladký průběh celého aktu, erotické pomůcky, kterými se můžete navzájem nažhavit, i to, že se do sexu pustíte pomalu a nebudete nikam spěchat.

Přidat komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.