O webu Kámoška.cz

Online magazín Kámoška.cz – Tvoje lepší kamarádka od roku 2009 přináší užitečné články všem moderním ženám se zájmem o módu, krásu, zdraví a další zajímavá témata, která hýbou ženským světem.

Historie

„Pojďme založit sociální síť pro ženy! Je tady nějaký Facebook a Twitter, ale to stejnak skoro nikdo z České republiky nepoužívá.“ Takhle nějak zněl původní plán z roku 2009. Naštěstí jsme zjistili, že vybudovat sociální síť není nic jednoduchého a rozhodli se pro plán B – vybudovat magazín pro slečny a ženy, které se chtějí bavit a něco se dozvědět. Třebaže jsme v kanceláři seděli 8 hodin denně před počítačem, rozhodli jsme se pobyt před monitorem prodloužit a udělat po práci vlastní projekt. Ve 3 lidech jsme v roce 2009 spustili jednoduchý magazín.

Překvapilo nás, jak rychle si získal čtenářky. Jasně, věnovali jsme mu každý den pořádnou dávku práce, ale i tak. Z desítek jsme se během měsíce dostali na stovky návštěv a do roka jsme měli denní návštěvnost přes 1 000 unikátů. Budování magazínu nás začalo nepředstavitelně bavit. Pozitivní zpětná vazba nás hnala dál. Jako jedni z prvních jsme například spolupracovali s blogerkami a fotili jsme outfity na ulici v rámci seriálu Móda ulice. To bylo ještě v době, kdy tady slovo influencer nikdo neznal. V květnu 2011 jsme se rozhodli potěšit čtenářky menším redesignem.

Vedle článků jsme začli s produkcí obsahových speciálů včetně vlastní pořadů. Díky tomu jsme měli možnost dostat se například do Óčka, měli jsme vlastní stánek na veletrhu FOR KIDS a u operátora T-Mobile jsme rozjeli MMS kanál s novinkami z našeho webu. Obsahově jsme se stále hodně rozšiřovali a na kontě jsme měli několik velmi virálních článků, které si za jeden jediný den přečetlo přes 20 000 lidí. Abychom mohli publikovat více zajímavého obsahu, rozhodli jsme se v říjnu 2012 pro kompletní redesign, který s námi vydržel opravdu hodně dlouhou dobu. Konkrétně až do dubna 2020.

Naštěstí po celou tu dobu s námi vydržely i naše věrné čtenářky. Redakce se rozrostla na více než 10 lidí. Vedle článků a vlastních pořadů jsme začali také s publikací elektronických knih. Mezi nejúspěšnější tituly patří e-book Jak na kluky, Jak na modeling a nejnovější publikace Jak otěhotnět. Vedle magazínu Kámoška.cz se nám podařilo nastartovat také několik dalších online magazínů na různé témata od bydlení přes udržitelný životní styl až po online marketing. Kdyby nám v roce 2009 někdo řekl, kam až nás Kámoška.cz zavede, asi bychom si jen ťukali na čelo.

Nejnovější verze je minimalistická, plně responzivní a nabízí lepší čitelnost. Moc dobře víme, jak moc si čtenářky zamilovaly předcházející design, proto jsme šli cestou evoluce a více se zaměřili funkční stránku webu. Nezapomněli jsme však ani na obsah, proto v hlavní nabídce nově najdete rubriky zabývající se bydlením a cestováním.

Naše filozofie

Naše redakce má na kontě více než 5 000 tisíc článků. Od samotného začátku se snažíme přinášet nejen unikátní témata, ale také originální pohled na svět. Nejsme součástí žádné velké mediální skupiny, a proto máme šanci psát o všem, o čem nás napadne… a jak nás to napadne. Volná ruka při psaní a výběr témat je něco, čeho se rozhodně nechceme vzdát. Vždy se snažíme psát hlavně o tom, co naše čtenářky zajímá. Jednoduše držíme krok s dobou.

Spolupráce

Děkujeme za veškerou zpětnou vazbu. Neváhejte a klidně nám kdykoliv napište. Stejně tak na nás můžete směřovat poptávky spolupráce, mediálního partnerství či podpory charitativních projektů.