Sex a vztahy

Sex bez orgasmu

Orgasmus je nepostradatelnou tečkou pohlavního aktu. Sex bez něj si většina z nás nedokáže představit, i když ho oproti klukům dosahujeme pomaleji a obtížněji. Schopnost dosáhnout orgasmus však nemají všechny ženy, až 8% z nich ho nikdy nezažije. Anorgasmie, jak se této poruše říká, má různé příčiny a ve většině případů se dá léčit a zajistit si tak příjemnější pohlavní život.

Co je orgasmus

Orgasmus nejčastěji charakterizujeme jako extatický zážitek. U žen se projevuje stahy v pochvě, svalovými křečemi a nekontrolovanými výkřiky. Při orgasmu se zrychluje dech a tep, po něm se vyplavují tzv. hormony štěstí, následuje příjemné uvolnění a únava, opadá napětí.

Život bez orgasmu

Anorgasmické ženy se dělí na ty, které orgasmus měly a vlivem traumatizující události nebo nemoci o tuto schopnost přišly, na ty, které orgasmus nemají vlivem nějaké operace a ty, které jsou absolutně zdravé, ale přesto orgasmus nikdy nedosáhly.

%CODE1%

Následky

Je to jako začarovaný kruh. Nemůžeme dosáhnout vyvrcholení, klukovi to vadí, všemožně se snaží, tápe a my stále nic. Pak je nám ho líto, a tak začneme orgasmus předstírat, abychom ho potěšili. Děláme to z lítosti, soucitu a ve skutečnosti to nic pozitivního nepřináší. Nakonec nás oba takový sex přestane bavit.

Orgasmus je možné se naučit

Nejdříve se musíme naučit znát své vlastní tělo a vědět, co nám přináší potěšení. Jakmile to zjistíme, dá se na tom dobře stavět. Je to velmi podstatné i proto, že pak můžeme naučit partnera, jaká místa jsou pro nás citlivá a jakým způsobem je dráždit. Samy se můžeme orgasmus naučit a zlepšovat ho tréninkem. Můžeme k tomu využít různé erotické hračky, sprchu, erotické filmy, fotky atd., záleží prostě na tom, co se nám líbí. Důležité taky je se naučit odbourat zábrany a zvednout si sebevědomí. Zkus si koupit nějaké sexy prádélko nebo nový parfém a uvidíš, jak tě to pozvedne. V některých případech se však řešení těchto problémů nevyhne návštěvě psychologa, který nám může pomoci prostřednictvím individuální nebo párové terapie.

Co orgasmus ruší

Kluci jdou na věc rychle a předehru často podceňují. Naše tělo je nutné k orgasmu nastartovat. Zkus přítele navést na to, co se ti líbí, líbání na krku, uších, prsou, bříšku, stehnech, laskání tvých intimních míst nebo dráždění bodu G. Fantazii se meze nekladou a kluk bude jen rád, že ho nenecháš tápat.
Spousta z nás se na sex nedokáže úplně soustředit, protože má plnou hlavu starostí a rušivých myšlenek. Měly bychom se naučit uchovat tyto myšlenky „mimo postel“. Když se je naučíme zavřít v pomyslné truhle v naší hlavě, život půjde snáz i v jiných oblastech:)

Štítky

Přidat komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.