Instagram a Windows Phone spolu měli poslední dobou „menší“ problémy. Ty by měla urovnat jediná instagramem oficiálně podporovaná aplikace 6tagram.

avatar

Karolína Kubínová
Mám ráda kapybary a čaj s citrónem. A taky většinou čtu tak tři knížky naráz.

Pokud jsi i ty majitelkou telefonu s Windows Phone, na který jsi přešla z Androidu nebo iPhonu, asi jsi už zaregistrovala, že na Windows Phone Store chybí oficiální aplikace pro instagram. Tu nahrazuje spousta neoficiálních, jako Instance, Instagraph, nebo třeba #2InstaWithMassiveLove. Všechny tyto aplikace používají rozhraní instagramu, ale má to háček: ani jedna z těchto aplikací nemá použití tohoto rozhraní povolené.

Aplikace instagram
Uživatelé instance jsou automaticky podezřelými uživateli.
zdroj: symbiantweet.com

To, vzato technicky kolem a kolem, znamená, že se tvůrci těchto aplikací do rozhraní instagramu hacknuli – pro tebe to tudíž znamená, že pokud použiješ takovou aplikaci, pro instagram jsi automaticky podezřelý uživatel a tudíž ti budou zablokovány některé funkce a tvoje fotky nebudou vidět ve vyhledáváních.

„Oficiální“: proč ty uvozovky?

Ačkoli má 6tagram oficiální „požehnání“ od vývojářů instagramu, není oficiální aplikací. Ta by měla pro Windows Phone vyjít až příští rok, a i to je stále v jednání. Nicméně na rozdíl od Instance, pokud použiješ 6tagram, instagram tě nezablokuje. 6tagram jako jediná WP aplikace umí přidávat na instagram videa.


6tagram umí nahrávat video a jeho používání tě nedostane na „černou listinu“.

6tagram je aplikace vytvořená předním Windows Phone vývojářem Rudy Hyunem, který má na svědomí i „oficiální neoficiální“ aplikaci pro Vine, Windows Phone verze aplikací jako jsou 9GAG nebo Wikipedia. Ten na vytvoření 6tagramu pracoval neuvěřitelných osmnáct dní, během kterých spal cca dvě hodiny denně, a beta verzi updatoval klidně i čtyřikrát za den, aby se ujistil, že všechno funguje tak, jak má.

Co když jsi použila zakázanou aplikaci?

Samotné používání aplikací jako je instance a jemu podobné, nevadí. Problém je, pokud jsi prostřednictvím takové aplikace nahrála nějaké fotky – v tu chvíli ses dostala na seznam podezřelých uživatelů. Pokud se z tohoto seznamu chceš dostat, řešení je jednoduché, byť možná trochu drastické: buď smazat všechny fotky, které jsi na instagram zaslala prostřednictvím takové aplikace, a tu následně odinstalovat, nebo si založit úplně nový instagram účet, což je rozhodně lepší, ačkoli jak jsem řekla, drastičtější, řešení.

6tagram bude zdarma a brzy

6tagram
6tagram by měl být do pátku 23. srpna k dispozici na Windows Phone store.

Hotová aplikace byla v neděli odeslána ke schválení a do pátku by měla být dostupná ke stažení. 6tagram bude zdarma, se dvěma platbami uvnitř aplikace, jednou pro možnost nahrávat videa, a druhou pro odstranění reklam. Obě tyto platby by měly zahrnovat jen malé částky cca do třiceti korun.

Já si 6tagram určitě stáhnu, poněvadž na insta jsem závislá, no a ukázalo se, že instance není zase tak dobrá volba. Co ty?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář