Kultura a společnost

5 důvodů, proč se nebát alternativních náplní do tiskárny

Proč kupovat originální tonery, když můžete ušetřit? V posledních letech se stále více lidí zajímá o alternativní tonery, které nabízejí mnoho výhod – třeba právě finanční úsporu. Pokud stále váháte ohledně koupě alternativních barev do tiskárny, nebo jen nevíte, co to ten alternativní tisk je, přečtěte si náš článek. Máme pro vás 5 dobrých důvodů, proč si pořídit právě alternativní tonery – protože tiskárna si zaslouží kvalitu, aniž byste si museli připlatit.

Že nevíte, co to ty alternativní tonery jsou? Odpověď je jednoduchá: namísto značkových tonerů, které nabízejí a vyrábějí přímo výrobci tiskáren, pořídíte ekonomičtější verzi. Jsou to tonery, které jsou vyráběny třetími stranami a jsou kompatibilní s mnoha druhy tiskáren. Tyto kompatibilní tonery jsou obvykle levnější než originální, přičemž často nabízejí stejnou nebo dokonce vyšší kvalitu tisku. A jaké mají benefity? Tady jsme vybrali 5 zásadních výhod tisku s alternativními tonery!

Nemalá finanční úspora

Alternativní tonery jsou často o dost levnější než originální tonery, což znamená, že můžete ušetřit nemalé množství peněz. Pokud se tedy chystáte zatočit s kancelářskými náklady, zvažte jejich pořízení. Co se stane, když se rozhodnete pro využívání alternativních tonerů? Překvapivě můžete ušetřit až 40 % nákladů na tisk.

Kvalita, která předčí očekávání

Možná máte obavy, že kvalita tisku pomocí alternativních tonerů bude horší. Tato obava je však zbytečná, protože alternativní tonery jsou vyráběny z kvalitních materiálů a jejich výrobci často garantují stejnou kvalitu tisku jako originální tonery. Někdy zkrátka nepřiplácíte ani tak za kvalitu, jako za značku.

Myslete pozitivně, myslete ekologicky

Patříte mezi milovníky planety a životní prostředí vám není fuk? Pak vás potěší náš další důvod: Využívání alternativních tonerů může být pozitivnější pro životní prostředí. Tento typ tonerů je často vyráběn ekologičtěji než jiné barvy v tiskárně. Při výrobě je využíváno recyklovaných materiálů nebo vysloužilých tonerů. Nejenže tak ušetříte peníze, ale můžete podpořit ekologický životní styl. A tak se dostáváme k dalšímu úžasnému bodu, čtěte dál.

Znáte výkup tonerů?

Pokud využíváte alternativní tonery a duchem jste ekologický bojovník za lepší svět, nemusíte se obávat o složitou likvidaci použitých náplní do tiskárny. I když v tomto případě asi tisknete spíše sporadicky, jednoho dne náplň zmizí. Co pak s prázdným tonerem? Mnoho výrobců dnes nabízí eko-friendly službu výkup tonerů, takže si můžete být jisti, že se s vašimi použitými tonery bude nakládáno odpovědně. Tonery jsou často renovovány a později se tak dostanou opět do oběhu. A další výhoda? Někteří prodejci nabízí výkup výměnou za slevy a poukazy na další nákup. Perfektní koloběh, nemyslíte?

Vsaďte na ověřené výrobce

Pokud se rozhodnete pro využívání alternativních tonerů, měli byste spolupracovat pouze s ověřenými a kvalitními výrobci. To je poslední důvod, proč není třeba bát se alternativních barev do tiskárny. Objevte vysoce kvalitní tonery Torex, které vás překvapí tiskovými vlastnostmi, kvalitou tisku a cenou. Jistě už sami vidíte, že využívání alternativních tonerů má mnoho výhod a není třeba dělat kompromisy, když potřebujete tisknout ve špičkové kvalitě. Už se zkrátka nemusíte rozhodovat mezi kvalitou a cenou – tisknout můžete levně, kvalitně a jak často potřebujete.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.