Piercing do pupíku je u nás již několik let velice oblíbeným módním doplňkem. Svůj boom zažil už před mnoha lety, ale stále se drží na žebříčku popularity mezi piercingy. Dívky a ženy, které se rozhodnou si ho pořídit, chtějí pomocí něj vypadat sexy. Některé v tom mohou vidět i vyšší symboliku, pokud si zvolí piercing různých motivů a symbolů na něco odkazujících. Dnes vám piercing do pupíku provedou snad v každém tetovacím salónu, trvá to jen pár minut a na výběr máte obrovskou škálu šperků různých tvarů, motivů, barev a velikostí.

avatar

Klára Tesařová

Piercing do pupíku

Piercing do pupíku rozhodně nedoporučuji slečnám a ženám, co nemají ploché bříško.

Piercing pupíku – co bych měla vědět?

Piercing do pupíku dnes není jen výsadou mladých dívek a žen. Stává se totiž čím dál víc oblíbený zejména u pánů. Piercing do pupíku se buď provádí tak, že se propíchne celý, nebo pouze jeho vrchní část. Pokud ses rozhodla pro piercing do pupíku, měla bys vědět, že tvoje bříško by mělo být lehce vystouplé, jinak se totiž propíchnout nedá. Musí se s ním zkrátka dobře manipulovat.
Některé dívky také mohou mít na piercing alergické reakce a poté je potřeba piercing vyjmout, aby se předešlo infekci. Přednost dej určitě salónům a profesionálům. Nepouštěj se do propichování pupíku sama nebo s nějakým kamarádem.

Piercing pupíku – bolí to?

Pokud ses rozhodla, že si necháš propíchnout pupík celý, musíš počítat s tím, že to bude nepříjemné a dost bolestivé. Proto se nejčastěji nechávají propíchávat horní části pupíku, kde samotné zavádění piercingu tolik nebolí a rozhodně se pak místo vpichu lépe hojí.

Způsob zavádění

V každém kvalitním tetovacím salónu (rozhodně si vyber ten, o kterém jsi slyšela jen samé dobré reference a určitě se tam zajdi sama podívat, než se rozhodneš si tam nechat piercing do pupíku udělat), když vyslovíš své přání piercingu, ti nechají vybrat si šperk, který se ti bude líbit. Poté ho dají do speciální sklenice s dezinfekčním roztokem, kde ho nechají zhruba půl hodiny. Poté si sedneš, profesionál určí bod vpichu a pak už za pomocí speciální metody, kdy protáhne jehlu a speciální niť, jejíž pomocí tam připevní šperk, ti zavede piercing. Zavádění netrvá snad ani minutu a bolest trvá jen pár vteřin.

Způsob ošetření

Každý piercing se hojí zhruba pět týdnů. Po pěti týdnech je možné šperk vyměnit za jiný. Do té doby se ošetřuje čtyřikrát až pětkrát za den 30-60% lihem a na noc se dává framykoin. Piercing do pupíku můžeš kdykoliv vyndat a díra, která po něm zůstane, se časem úplně zhojí.

Cena a výběr šperku

Piercing do pupíku stojí zhruba od 450 do 700 Kč. Vybrat si můžeš buď přímo v salónu, nebo si zakoupit šperk vlastní a donést si ho do salónu, cena za vpich ale většinou bývá poté vyšší. Dnes je na výběr nesčetná škála šperků od banánků až po různé činky. Tvůj pupík tak dokáže podtrhnout a vyzvednout tvou ženskost a krásu tvého těla.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Dáda

  Čistit to čtyřikrát až pětkrát za den? A ještě ke všemu lihem to psal asi nějaký debil ne?

 • Veronika

  Ahoj,piercing v pupíku,mám 3den.Ta slečna,co mi to píchala,mi tam ale dala pierc s krátkou tyčkou a s přívěškem,protože to akorát doprodávala a jiný tam bohužel neměla.A tak jsem se chtěla zeptat,za jak dlouho bych ho mohla vyměnit za normální.Jelikož,já s tímhle nemůžu hýbat nahoru dolu ani s ním nějak kroutit.

 • Nikol

  Ahoj. Dnes sem si nechala dělat piercing do pupíku a sem naprosto spokojená. Strašne sem se bála, že to bude bolet, protože tam, kde jsem šla něměli injekce na umrtvení. Ale vůůbec co nebolelo a moc se mi to líbí. Sice moje mamka si to nechala udělat též a říkala, že jí to prej bolelo dost :/ asi záleží na člověku.. ale nicméně já jsem fakt štastná!! a doporučuji :)

 • Michelle

  Bože tuto psal asi slušnej d*bil :D D Já si pierce do pupíku píchla sama. A musím říct, že ze všeho co mám (po obou stranách dolního rtu, jazyk a septum) mě pupík bolel uplně nejmíň :D D

 • Elvírka

  :-O celý pupík skrz?? Musí to vypadat úžasně, ale já bych se hrozně báááála :-( …no já mám v pupíku takovou decentní náušničku…přesně tuto http://www.sperky-image.cz/p/piercing-do-pupiku-se-swarovski-elements-srdicko :-D …padla mi hned do oka…a bylo to hodně nepříjemné, když mi to dělali a to mám propíchnutou jen jednu stranu, jakoby tu horní…

 • Christin

  Je tu někdo normální? Piercing může vypadat, že je zahojen, ale přitom ta doba hojení je dlouhá. Jasně, po měsíci si myslet, že je to zahojený je sice moc hezký, ale sám Můj piercer mi říkal, že se to může zdát, že to je zahojený, ale uplně to tak neni. Taky mi přijde hovadina si tam po měsíci nebo po dvouch hnedka cpát nějakou bižuterii, levný sračky, jen abyste si přišli krásnější. Protoze pak to bude jen horší. Já mám piercing v pupiku zhruba přes 5 měsíců a už asi ve druhym měsíci mě piercer pochválil, pač jsem se o to hezky starala a měla to čistý a v pohodě i do teď. Důležitý je si se šperkem ve sprše jezdit nahoru a dolu, rána se hezky pročistí. Ze začátku si to prokapávat jakousi vodičkou (nevím teď, jestli to je ten framikoin, ale dává mi to Můj piercer) třeba 3x denně.vyserte se na ruzný zbytečný mastičky, holky!! Nic se nemá přehánět, takže jestli nechcete přijít o piercing, poslouchejte co vám radí Váš piercer, ne žádný chirurg, ten ví o tom úplný hovno. :-)

 • Denisa

  Myslím, že slečna, která tento článek psala, asi v životě nenavštívila salón a z toho, co se od 12 holek dozvěděla na internetu, sem shrnula. xD

 • Domča

  Já si piercing do pupíku píchala sama doma, nebolelo mě to protože jsem to měla zmrazený…

 • Betka

  Ahoj mám piercing asi 5 týždnov prepichnutie bolelo (každého to bolí ináč) ale potom to bolelo len v ten den mohla osm spať aj na bruchu aj všetko čistila som si to betadynom no teras sa mi vedla toho niečo nazbieralo.. akokeby mi to opuchlo a neviem čo mám s tým robiť.. poradili by ste mi ?

 • Kájina

  Ahoj, chtěla bych si dát taky do pupíku.. Ale prý je tam riziko, že nebudu moct mít děti.. Je to pravda?? A co mám udělat aby to riziko nenastalo?? Děkuju za odpovědí ;)

 • Anna

  Ahojky potřebuji poradit já bych si chtěla udělat ale jak to tam mysleli jen na půl? to se dá? jak to? a jaký je tam šperk je tam stejný jako u celého propíchnutí?