Styl a móda

Bílé zlato bylo minulým, ale je i současným hitem

Bílé zlato je jedním z nejčastějších šperkových kovů, a to jak v minulosti, tak i v současnosti. Bílé zlato bylo poprvé použito jako alternativa k platině na konci 19. století. Bílé zlato se postupně stalo jedním z nejoblíbenějších šperků.

Který šperk z bílého zlata je nejoblíbenější

Bílé zlato se používá k výrobě různých druhů šperků, a tak neexistuje jen jeden konkrétní šperk z bílého zlata, který by byl nejoblíbenější. Některé z nejoblíbenějších šperků jsou náušnice bílé zlato a prsteny. Co se prstenů týče, jedná se zejména o zásnubní a snubní prsteny, které mají velkou symboliku. 

Z čeho se vyrábí

Bílé zlato se vyrábí smícháním zlata s jinými kovy, jako jsou například nikl, měď, stříbro a palladium. Tyto kovy jsou přidávány ke zlatu, aby se změnila jeho barva z charakteristické žluté na bílou. Výsledná barva bílého zlata se však může mírně lišit v závislosti na množství a typu kovů přidaných do směsi.

I když je bílé zlato stále velmi oblíbené pro šperky, v posledních letech se stále více lidí obrací k jiným kovům, jako jsou například růžové zlato nebo různé druhy nerezové oceli. Nicméně bílé zlato zůstává velmi populární volbou pro mnoho lidí a díky jeho univerzálnímu vzhledu bude stále populární i v budoucnu.

Bílé zlato a drahokamy

Bílé zlato se často kombinuje s různými druhy drahokamů, aby vytvořilo krásné a vzácné šperky. Bílé zlato je obvykle používáno s diamanty, ale může se také použít s mnoha dalšími drahokamy, včetně safírů, rubínů, smaragdů, topazů, granátů a ametystů. 

Diamanty jsou nejběžnějším drahokamem používaným společně s bílým zlatem. Bílé zlato zdůrazňuje krásu diamantů tím, že přidává na jejich lesku a záři, a zároveň jim dodává bezchybné pozadí.

Bílé zlato a jeho cena

Bílé zlato je cenově dostupnější než některé jiné kovy, jako je například platinové zlato, ale stále je to poměrně drahý materiál. Cena bílého zlata závisí na mnoha faktorech, včetně jeho čistoty, velikosti a složení. Vyšší čistota bílého zlata zvyšuje jeho cenu, stejně jako větší velikost nebo množství bílého zlata použitého na výrobu šperku.

Zlato je ale investice, která se neztratí. Navíc je to investice, která je krásná a žena či muž se s ní může chlubit. Je to ozdoba, která podtrhne váš outfit nebo osobnost. Celkově lze říct, že koupí šperku z bílého zlata neuděláte chybu, protože bílé zlato bylo in v minulosti, současnosti a zřejmě bude i v budoucnosti. 

Štítky

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.