Pokud zvládneš základní pravidla konturování, můžeš některé části obličeje vyzdvihnout, jiné zase zastínit a dosáhnout tak optického zdokonalení. Já ti právě teď poradím, jak na to.

avatar

Katka Pešavová
Mezi její zájmy patří cestování, filmy a převážně móda a psaní.

Vhodné pomůcky

Konturování je hra se světlem, stíny a barvami. Co je tmavé, ustupuje do pozadí, světlé a rozjasněné části naopak vystupují vpřed. Mezi konturovací produkty patří rozjasňovač, bronzer a tvářenka. Nesmíme zapomenout také na vhodné pomůcky, tedy kosmetické štětce. Na nanášení bronzeru budeš potřebovat štětec zkosený, na tvářenku objemnější a na rozjasňovač menší, přesnější štětec.

Konturování
Díky konturování můžeš opticky vylepšit obličej
zdroj: livinginthemomentblog.com

Obličej každé z nás spadá do jedné z těchto kategorií: srdcový, kulatý, čtvercový nebo oválný. Neexistuje žádný perfektní a symetrický obličej, přesto se můžeš optimálnímu tvaru pomocí konturování alespoň přiblížit. Díky naší různorodosti, je těžké poskytnout univerzální návod na správné konturování, avšak následujících pár bodů, jsou hlavní pravidla, která je třeba dodržet.

Bronzer
Bronzer nanášej pod lícní kosti a těsně podél vlasů
zdroj: watercolorkisses.blogspot.com

Typy obličejů
Konturování musíš přizpůsobit tvaru obličeje
zdroj: erinfeisleratmarykay.blogspot.com

Krok za krokem

1. Začátkem každého konturování je kvalitní základ v podobě sjednocené pleti. Pokud požaduješ jen lehké krytí, nanes na pleť BB nebo CC krém, který kromě sjednocení, také vyživuje, hydratuje a léčí. Pro delší celkovou výdrž nezapomeň použít bázi pod make up.

2. Nyní přichází řada na bronzer a zvýraznění lícních kostí. Bronzer nanášej malými kruhovými pohyby od ucha směrem ke koutku úst. Tím lícní kosti ustoupí do pozadí a obličej se opticky zúží.

3. Pozornost věnuj také svému čelu. Bronzer nanášej na spánkové kosti, v těsné blízkosti tvých vlasů, tímto krokem vystoupí do popředí střed čela.

4. Mezi další místa, kam lze bronzer nanášet patří brada, strany nosu a podél čelistí

5. Díky tvářence tvůj obličej získá zdravý nádech a stane se prozářeným. Nanášej ji nad lícní kosti, směrem k uchu

6. Poslední krok stínovaní tvoří rozjasňovač. Je to produkt, se kterým se musí zacházet velmi opatrně, jelikož zvýrazní části obličeje, které chceš přenést do popředí. Nanes ho nad očnicové oblouky pod obočí, dále na špičku nosu, nad tvářenku, do vnitřního koutku oka a pokud ti příroda nenadělila objemné rty, můžeš je opticky zvětšit, když naneseš rozjasňovač nad horní ret.

Před a po
Důležitý je výběr produktů, které budou sedět tvému typu pleti
zdroj: marylimakeup.com

Nezapomeň, že konturování by mělo opticky pomoci tvému obličeji, ale nenápadně! Méně je v tomto případě více a je třeba dbát na přirozenost. Proto rada na závěr. Dávej si pozor na přechody a správný výběr produktů.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář