On-line secondhandy jsou skvělou příležitostí, jak si nakoupit krásné oblečení za hubičku. Jaký secondhand patří mezi ty nejlepší v ČR?

avatar

Lenka Slezáčková
Chytá inspiraci při každém pohledu na svět.

10 nejlepších online secondhandů v Česku

Jsi také sekáčová závislačka?

Asi bych se měla k něčemu přiznat, a to hnedka na začátek. Jsem sekáčová závislačka. Jako malá jsem musela nosit oblečení po mé starší sestře, ale občas taky něco, co mamka koupila v sekáči. A pak, když jsem se konečně přestala stydět, jsem s ní do jednoho zašla. Vždycky jsem byla kreativní, a tak jsem na sebe zkrátka hodila cokoliv, co se mi jen trochu líbilo, a nijak jsеm neuvažovala nad tím, jestli mi to vůbec sedí nebo ne. Podívala jsem se na sebe do zrcadla, a musím říct, že ač jsem díky své nevybíravosti vypadala trochu zvláštně, zároveň to byl neskutečně pěkný a originální outfit. Jak se říká – první zkušenost utváří budoucí zvyky. A tak jsem se stala závislá. Závislá na tom být odlišná a originální.

Chození do běžných kamenných obchodů tak trochu limituje kreativitu, protože mají na skladě vždycky jen poslední kolekce. A samozřejmě jsou o hodně dražší. Nakupování hadříků ve značkových a profláklých obchodech je tak peněžně náročné, že bych byla za chvíli na mizině, i kdybych byla Angelina Jolie (ale Brada Pitta bych brala).

Dneska už ale jako zkušená závislačka nakupuji on-line, ze zcela zřejmých a logických důvodů. Podělím se s vámi o nějaké své tipy, výhody a nevýhody. Tak jdeme na to?

1. Vinted.cz

Vinteďáci jsou asi ti nejrozšířenější na českém internetu, kdo by je taky neznal. Vinted je pěkný a přehledný web s širokou paletu aktivních účastníků, kteří tvoří nabídky i poptávky. To vlastně patří asi mezi jejich největší plus – aktivní lidé, velký počet aktivních lidí. A díky tomu mají také na skladě nejširší a největší nabídku. Bohužel, jak se tak u velkých obchodů stává, kvantita začne časem převažovat nad kvalitou a už se mi několikrát stalo, že mi domů dorazila košile o tři velikosti větší. Spolehlivost některých uživatelek také za nic nestojí a komunikace je složitá.

Plusy: přehledný web, spousta aktivních lidí, aktivní fórum
Minusy: kvantita na úkor kvality, lidé a jejich stupidní výmluvy, často trvá, než vám někdo odpoví

2. Mimibazar

Mimibazar.cz je takový typicky maminkovský server, kde každý nakupuje a každý prodává jako na jarmarku. Dá se zde sehnat všechno od nabíječek až po letadla (když máte štěstí) za relativně rozumné ceny – samozřejmě podle prodejce. Akorát lidé na podpoře jsou občas na žalobu.

Plusy: Hodně aktivních lidí, široká nabídka
Minusy: Příšerná podpora, velice nepřehledné a amatérské stránky

3. Unimoda.cz

Tenhle patří k mým nejoblíbenějším. Už jste někdy slyšeli o holandské aukci? Takhle prodávají v Holandsku tulipány a na téhle stránce oblečení. Čím déle jste trpěliví, tím více cena klesne, ale taky vám to může někdo vyfouknout. Nabídka na Unimoda.cz je perfektní, hodně značek. A ty ceny jsou jako z nebe (mám odsud blůzu z jarní kolekce Orsaye za 47 Kč!. Můžete si něco rezervovat až do sedmi dní, taky užitečné.

Plusy: když jste trpěliví, tak je to téměř zdarma, profesionální přístup podpory, kvalita
Minusy: když jste trpěliví až moc, může vám to někdo vyfouknout, oproti Vintedu menší nabídka, zato ale kvalitnější

4. Brumla

Brumla.cz je nanejvýš přátelský eshop i s velice přátelským prostředím. Tak, jako se některé další specializují například trošku na outlet, tenhle se, jak už ze samotného jména vyplývá, specializuje na děti. Velice ráda tady nakupuji oblečení pro své děti, stejně tak jako moje kamarádky. Ať už jde o oblečení pro nejmenší batolátka až pro předškoláky nebo školáky, tady je nabídka suprová. Výběr je vysoký, každý týden přibyde údajně až 10 000 nových věcí.

Plusy: Krásný web, přátelská podpora, velký výběr
Minusy: Těch asi moc není, jen párkrát dorazilo zboží později

5. Second-hand.cz

Obchod, který má v názvu přesně to, čím je. Second-hand.cz k těm oblíbenějším, protože se chová profesionálně. Web také není špatný, je přehledný a nabídka obchodu je dobrá. Ve skladu se neflákají a zboží dochází velice rychle.

Plusy: příjemné prostředí, profesionální přístup, výběr
Minusy: nepříliš pevná balení (občas dorazí v protrhlé igelitce), zboží v košíku rezervováno zbytečně dlouho (musíte pak čekat do noci, než se znovu uvolní)

6. Online-sekac.cz

A zase zpátky k tomu nejsekáčovitějšímu. Online-sekac.cz představuje přesně ten sekáč, který všichni očekáváme. Srovnatelný s mimibazarem v šířce a velikosti nabídky, ale s o parník lepším a přehlednějším webem. Jako ve správném sekáči – výborné ceny, dobrá nabídka.

Plusy: velice levné, přehledný web, široká nabídka
Minusy: zboží od nejrůznějších lidí, párkrát už jsem se zklamala, podpora by mohla být profesionálnější

7. Secondhand-online.cz

Vkusný a přehledný web, tak to je Secondhand-online.cz. Šíře nabídky je spíše menší, není to ale jarmark jako mimibazar, spíše profesionálnější internetový obchod, který má sice sekáčové zboží, ale vystupování rozhodně ne. Při nákupu tady jsem si připadala velice dobře a zboží dorazilo rychle a v pořádku.

Plusy: krásný web, ochota na podpoře, rychlost dodání
Minusy: možná někdo očekává větší výběr, u některého zboží vyšší cena

8. modnipeklo.cz

Asi by se hodilo, abych napsala, že není žádným peklem, ale nebem. No, nejsem si tím tak úplně jistá. Modnipeklo.cz není vůbec špatná stránka, má ale trochu jiný záměr než ostatní sekáče, co tady vypisuji. Nabídka je slabá, nakoupit se tady věru moc nedá, i když abych úplně nekřivdila, i odsud mám několik dobrých kousků. Na druhou stranu – tenhle server si za cíl neklade jen prodej oblečení, ale nabízí i velmi pěknou galerii, blog a módní tipy. Počtení je dobré a dozvíte se spoustu užitečných věcí. Jako stránka o módě velice dobré, jako obchod už slabší.

Plusy: dobrý blog, módní galerie
Minusy: slabá nabídka, často vyšší ceny

9. Emimino.cz

Zase z jiného soudku – emimino.cz také není čistý sekáč, kombinuje v sobě obchůdek s oblečením pro ty nejmenší, poradnu pro maminky, fotogalerii, ale také třeba encyklopedii různých pojm a rad, které mohou maminky využít. Je velice užitečnou stránkou pro ty z vás, které chtějí svým malým radostem trochu zpestřit život. U oblečení pro miminka je dobré, že z něj velice rychle vyrostou, takže se neobnosí tak rychle a kousky ze sekáče jsou téměř jako nové. Tento web určitě doporučuji.

Plusy: poradna pro maminky, hezký výběr oblečení pro nejmenší, podpora
Minusy: oblečení pouze pro miminka, server není určený pro nikoho, než maminky

10. moda-lucia.com

Další z průměrných sekáčů. Nabízí zboží ve všech kategoriích, na své si zde přijdou dámy, páni i děti. Velkým plusem moda-lucia.com je pěkná nabídka těhotenské módy, jako třeba těhotenských šatů a také nabídka bytového textilu. Tento obchod jsem navštívila i fyzicky v Bernarticích u Milevska na Písecku a zůstala jsem asi dvě hodiny.

Plusy: nabídka těhotenských šatů a bytového textilu, velmi dobré ceny, kamenný obchod
Minusy: moc mě jich nenapadá, snad jen ten web by mohl být lepší.

Tak teď bych asi měla udělat nějaké vyhlášení, ale to je vlastně zbytečnost. Každý si zkrátka najde, co se mu zrovna líbí. Já bych určitě vyzvedla vinted, který má veliký výběr a širokou komunitu. Za pozornost rozhodně stojí unimoda.cz, protože jsem se do ní upřímně zamilovala, hlavně do jejich holandské aukce. Je ještě teprve v plenkách, ale v budoucnu se u ní máme na co těšit, určitě se vyplatí sledovat!

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Nataša Zabloudilová

  Tak to já zase pro svoji malou sehnala prakticky všechno kojenecké oblečení v second handech. Jestli se nepletu, tak asi nejvíc se mi ho povedlo sehnat přes tento dětský secondhand: https://www.ptace.cz/Kojenecke-Obleceni-c17_0_1.htm

 • Týna Ryglová

  Já pro sebe oblečení taky nakupuju v second handu. Dají se tam sehnat zajímavé a levné kousky, ale dcera je ještě maličká, tak pro ni raději nakupuju kojenecké soupravy z https://www.propopelku.cz/kategorie/kojenecke-soupravy/ .

 • Diana Reichmannova

  Tyjo díky moc za tipy! To jsem třeba vůbec netušila, že na moda-lucia mají i těhotenské věci. Když jsem sháněla nějaké těhotenské kalhoty, tak jsem se dívala v různých sekáčích, ale v žádném se mi je nepodařilo najít. Nakonec jsem si tedy musela koupit nové z https://www.happymum.cz/0,tehotenske-kalhoty.html

 • Ivana Mrázková

  Jojo, většinu z těchto sekáčů znám a v některých nakupuji celkem často. Občas si na sebe ale ráda i koupím něco nového. Proto jsem celkem ráda, že se mi podařilo najít tento obchod: https://bavlissimo.cz/ kde mají velmi levné dámské oblečení. Ceny tam mají srovnatelné s některými sekáči jen s tím rozdílem, že oblečení, které prodávají není nošené. :-)

 • daniel00

  Ahoj, také se snažím nakupovat oblečení z druhé ruky, protože mi to příjde jako skvělá alternativa, díky které za pár korun příjdu k zajímavému a nevšednímu oblečení, které na někom jiném jen tak nenajdu. Nejčastěji nakupuji na https://www.biginzerce.cz/ a je tu vážně super.

 • Kamil Štrof

  Mě a mojí přítelkyni dost záleží na tom, abychom po sobě zanechali pokud možno co nejmenší uhlíkovou stopu. Proto většinu svého oblečení nakupujeme přes second handy, díky které starší oblečení nachází nové majitele a jsou tak znovu využity, namísto toho, aby skončily v koši. Mě osobně se nejlépe nakupuje na https://www.onlinesekac.cz/ , kde je opravdu široký výběr.

 • SnapFace Book

  snapfacebook.com

 • Gabriela Šamšulová

  Unimoda je bezkonkurenčně nejlepší second hand. Jinde už nenakupuji :-) )))) Děkuji paní Beatě a panu Ruslanovi za vstřícný přístup k zákazníkum.

 • Alena

  Na Uminodě nakupuji více jak 2 roky a rozhodně nemám v úmyslu hledat jiný second hand…. Několikrát jsem měla možnost osobně hovořit s majiteli panem Ruslanem a paní Beátou a oba jsou velmi vstřícní a přátelští.

 • Katarína Brummerová

  Unimoda je zatiaľ bezkonkurenčná – pestrý, rýchlo pribúdajúci tovar, zaujímavý, až adrenalínový spôsob predaja, majitelia obchodu živo komunikujú so zákazníkmi. Stránky sa neustále vylepšujú, doprava aj vrátenie tovaru bezproblémové.

 • Monika Gajičová

  Miluju nákupy v sekáči, ale není sekáč jako sekáč. U mne vyhrává UNIMODA, super, levné a módní zboží za babku, když vydržíte čekat. Perfektní přístup, zboží se dá vrátit pokud nesedí nebo se nelíbí.

 • Milan Vacek

  Zrovna jsem mi včera došla objednaná bunda Camel. Nečekal jsem že bude tak perfektní v reálu ještě hezčí než na foto. Absolutně nenošená, prakticky jako nová. Netuším kde se ještě tenhle ten klasický model Camel vzal, když dneska už vyrábějí jen takový ty typicky městský modely. Tyhle bundy před x lety pamatuju, jejich cena pro mě byla naprosto nedostupná vzhledem k mému tehdejšímu příjmu. Takže asi tak, hlupák je ten, který ohrnuje nos nad second handovým oblečením, neboť tam za hubičku může koupit vysoce kvalitní a dnes už v obchodech nesehnatelné kousky oblečení. Moc děkuji firmě UNIMODA. Udělal jsem si před Vánoci radost! Jen tak dál. A a´t se vám daří. Zdravím vás. Milan.

 • Dan.ica

  Často nakupuji z druhé ruky a mými favority jsou Unimoda a Vinted. Snad proto, že mi vyhovuje tento portál, snad je to zvyk :)

 • Božena Kučerová

  Ano, jak se tu píše second – hand je vášeň a pro mnohé z nás droga. Mě obecně baví, že zboží se neopakuje na pěti lidech, když se projdete ulicí. Pro mě jsou v “sekáči” důležitá tato kritéria, která určují zda se s ním spřátelím nebo ne. Je to kvalitní zboží, rozumá cena, velký výběr velikostí a pro všechny věkové kategorie, módnost / ne žádné staré “hadry”, které ležely 50 let ve skříni/, výběr z mnoha značek. Neméně podstatné je vstřícný přístup, zajímavé akce a výhodné nákupy. Myslím, že to vše dokonale splňuje UNIMODA. Je prostě dokonalá, přátelská a super. Proto jí přeju moc a moc kamarádů v podobě spokojených zákazníčků, které se sem rádi a často vrací pro své módní kousky, co je potěší.

 • Lenka Bernardová

  Z výše uvedeného přehledu jsem vyzkoušela několik “sekáčů”, dítě mám už velké, takže ty s vyloženě mimi – dětskými věcmi jako Brumla nebo Mimibazar mě nenadchly, u Mimibazaru ani úroveň. Second-hand.cz není špatný, dá se dobře vybrat a za slušný peníz. Unimoda nadchla velmi, na 12-leté kluky se věci shánějí dost špatně, na Unimodě mu kupuji pravidelně kalhoty, svetry, trika i bundy, do manšetrového saka se naprosto zamiloval. I já odtud mám pár super kousků za hubičku, obzvlášť jsem hrdá na “ukořistění” zářivě oranžové semišové bundičky, naprosto snová věc. Je to sice trochu adrenalin (čekat/nečekat/vyfoukne mi to někdo nebo ne) :-) , ale za mě super.

 • Ruslan

  Second-hand je vášeň. Unimoda.cz – my děláme ten nejlepší obchod pro ty kteří takovu vášeň mají :-)

  Použijte slevový kód KAMO10 na nákup s 10% slevou. Kód je platny do 24.12.16
  Ale pozor! Unimoda je nebezpečně návyková.

 • Marienka Šubíková

  v Unimode nakupujem pravidelne a sú tam super veci možem len odporučiť.Aj dnes mi prišiel balíček z nádhernými vecami,čisté ,pekné kvalitné.

 • Michaela Čihalová

  Unimoda, za mě je nejlepší