Zvířátka a příroda

Záleží ti opravdu na zdraví tvého mazlíčka? Začni s péčí u kvalitního krmiva!

Běhá ti doma pes, kočka, nebo třeba roztomilý křeček? Projev mu lásku tak, že ho budeš krmit tím nejlepším. Tento článek ti pomůže s výběrem a vysvětlí ti, proč je kvalitní krmivo tak důležité.

Studovat složení se vyplatí

Koupit někde v supermarketu obří pytel granulí za málo peněz? Na první pohled možná lákavá nabídka, nicméně ten druhý pohled by vždy měl směřovat na složení. Usměvavý pejsek na obalu totiž zdaleka není zárukou toho, že bude krmivo tvému zvířecími kamarádovi prospívat a poskytne mu všechny potřebné živiny. Chceš-li kvalitní granule pro psy, musíš brát v potaz jak samotné zvíře (rasa, věk, váha, jeho zdravotní stav…), tak výrobce. Někteří prodávají výrobky plné obilovin a kukuřice, což rozhodně není dobře. Na první místě ve složení by mělo být sušené maso, z vlastní zkušenosti při výběru psích granulí mohu doporučit například značku Essential, N&D, Acana, Taste of Wild a v neposlední řadě také českou a cenově dostupnou Brit Care.

Záleží ti opravdu na zdraví tvého mazlíčka? Začni s péčí u kvalitního krmiva!

Stejné pravidlo pochopitelně platí také v případě, kdy kupuješ granule pro kočky. Kočky jsou šelmy a tím pádem přirozeně masožravci, kteří si zaslouží kvalitní krmivo. Určitě nedoporučuji kočku krmit od stolu. Neprospívá to jejímu zdraví a není to úplně výchovné. Nechceš-li tedy kočce způsobit závažné zdravotní potíže, opět zkoumej etikety a neváhej investovat do osvědčených značek jako je N&D, Applaws či Acana. Ve výsledku zjistíš, že i kvalitní krmivo tě pro domácího mazlíčka stojí pár korun na den. Určitě doporučuji vyhnout se váženým krmivům ze zverimexů a bláznivým receptům na domácí výrobu granulí z diskuzních fór. Zakoupené krmivo nezapomeň správně skladovat dle doporučení na obalu, základem je uzavíratelná nádoba a místo mimo sluneční svit.

Za odměnu i pro zdraví

Používání pamlsků a dalších doplňků nám pomáhá zvířátko nejen vychovávat a odměňovat, ale také funguje jako další péče o jeho zdraví. Stejně jako u granulí je i v tomto případě nutné dívat se na složení a nad péčí přemýšlet komplexně. Vždyť i lidé si dávají různé doplňky stravy. Ideální pamlsek by měl zohledňovat potřeby a přirozenou stravu zvířete bez ohledu na to, zda-li se jedná o velkého psa, koťátko či koně. Konkrétně u psů a koček je opět fajn, když je pamlskem například sušené maso. Velmi dobrou zkušenost mám také se žvýkacími pamlsky. Stejně tak mohu doporučit dentální pamlsky sloužící jako prevence vzniku zubního kamene. Jako majitelce malého plemene (čivava) mi dost pomáhají s péčí o chrup pejska. Když chceš zvířátko potěšit něčím dobrým, vždy by to měl být kvalitní pamlsek pro něj určený. Okamžitě zapomeň na sladkosti, mnoho druhů ovoce a čokoládu, kterou můžeš zvíře v nejhorším případě klidně i otrávit.

Exkurze mezi potřeby pro mazlíčky

Bohužel i přes výše zmíněné je dostupnost kvalitních krmiv v České republice špatná, a proto je důležité obrátit se na solidního prodejce s pořádnou nabídkou. Všechny výše zmíněné značky krmiv najdeš na stránkách internetového obchodu vaše-krmivo.cz, kde na tebe čeká široký výběr neporovnatelný s klasickým zverimexem a překvapení v podobě nízkých cen. Nepřehlédni také zajímavé akce a bonus klub pro zákazníky, díky kterému můžeš získané body za nákup vyměnit za zboží. Tak už víš, čím potěšíš tvého domácího miláčka?

Štítky

Přidat komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.