Zvířátka a příroda

Trendy oblečky pro vašeho psa

Známe to všechny, sledujeme aktuální módní trendy, slevy a různé blogerky. Pokud chcete být letošní podzim opravdu in, nezapomeňte ani na styling svého mazlíčka. Svetr, bundy, mikiny s kapucí či snad boty? Se svým čtyřnohým kamarádem můžete ladit a zároveň ho uchránit před zimou a deštěm.

Chladné a deštivé počasí totiž netrápí jenom nás, zvláště u malých plemen, jako jsou čivavy či jorkšíri, hrozí nachlazení a další zdravotní problémy. Oblékání se netýká ovšem jen malých plemen, ochranu před deštěm ocení i větší psy. Na rozdíl od lidské módy se trendy v psí módě příliš nemění, hlavní je pohodlnost a praktičnost, letí hlavně mikiny s kapucí. Jak tedy správně svého pejska oblékat?

Pohodlnost především

Nabídka oblečků je široká, při výběru je ovšem důležité myslet na to, jak se v tom pejsek bude cítit, psí oblečky by ho neměly nijak omezovat v pohybu a měly by mu dobře padnout. Obleček by se měl dobře navlékat a také udržovat. Proto je důležité nezapomínat na kvalitní zpracování a materiály. Mezi nejoblíbenější patří bavlna a fleece, který pejska zahřeje, nedráždí ho a neznervózňuje. Podstatné je také, aby obleček zakrýval tělíčko zejména zespoda.

Barvy letošního podzimu

Stejně jako v lidské módě, převažují v podzimních kolekcích oblečky pro psy v tlumených barvách hnědé, šedé, khaki či červené. Můžete se tak se svým čtyřnohým kamarádem krásně sladit. Zvláště oblíbené jsou pletené svetry s lemováním kolem krku či kombinézy s roztomilým kožíškem. V nevlídném počasí se hodí vodoodělné softshellové oblečky, které ochrání pejska proti větru, dešti a zbytečnému zamazání se bahnem. V zimě se také hodí psí botičky, nejedná se tolik o módní potřebu, jako o ochranu tlapek při chůzi po posolených chodnících. V oblékání mazlíčků jsou ale také různé extrémy, někteří majitelé oblékají své pejsky do šatů, často pro ně pořizují i svatební šaty či kšiltovky.

Trendy oblečky pro vašeho psa

Až se budete rozhodovat, jaký obleček vybrat pro svého pejska, nezapomínejte především na praktičnost, pohodlnost a kvalitu materiálu daného psího oblečku. Žhavým trendem je také společné ladění oblečení páníčků a psů, tak teď jen sladit barvy, vzory či materiály a vyrazit na procházku.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.