Zvířátka a příroda

Spokojenost psa začíná správným krmivem

Zdroj foto: Shift Drive / Shutterstock.com
Nejen u lidí platí, že jsme tím, co jíme. I vaši čtyřnozí mazlíčci potřebují pro své zdraví a energii kvalitní stravu, která jim zajistí dostatek živin. Strava však u psů neplní pouze klasickou funkci, ale je také důležitou pobídkou při jejich tréninku. V dnešním článku se tak podíváme, co všechno by měly obsahovat psí granule a na jaké pamlsky pejsci nejlépe reagují.

Granule jsou nejoblíbenější volbou

Granule pro psy jsou tím vůbec nejoblíbenějším krmivem, které nejlepším přátelům člověka dopřáváme. To je dáno tím, že se snadno skladují, servírují a v porovnání s konzervami také zanechávají mnohem méně nepořádku. Pozor je však nutné dát na jejich dávkování, protože jsou nutričně velice bohaté a psi pocit nasycení pociťují až později po jídle, takže se snadno přežerou.

Psí granule také musí být dostatečně kvalitní a je nutné u nich sledovat několik základních parametrů:

  • vysoký obsah masa,
  • nízký obsah špatně stravitelných obilovin,
  • minimální množství chemických konzervantů,
  • jednoznačné složení.

Pamatujte, že psi jsou především masožravci, a proto by granule pro ně měly sestávat především z masa. Naopak obilovin, které jsou často alergeny a psi je obecně špatně tráví, by v nich mělo být co nejméně. Výhodou pak je, pokud je krmivo pro psy obohaceno o trávicí enzymy, jež zajišťují správné zpracování potravy.

Pamlsky jsou důležité nejen do tréninku

Pro pamlsky pro psy platí podobná pravidla. Těmi pejskům nejen děláme radost, ale pomocí nich se také mnohem snadněji trénují. Pokud tak budete dávat psovi za správně provedený pokyn pamlsek, jistě se mu bude cvičit mnohem lépe. 

Zdroj foto: Annoorak Nk / Shutterstock.com

Základem samozřejmě je, aby pamlsek pejskovi chutnal. Pamlsky si proto nejdříve odzkoušejte například na procházkách a sledujte, zda se pejskovi líbí nebo je naopak odmítají. Vyhnete se tak nepříjemným situacím na cvičištích, kdy váš čtyřnohý kamarád nebude chtít sednout ani za dobrotu.

Štítky

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.