Zvířátka a příroda

Pořízení nového akvária

Pokud jste se po důkladné úvaze rozhodli, že si pořídíte akvárium, je třeba si načíst několik základních informací. Zde jsou.

Jaké akvárium nebo akvarijní set vybrat

V prvé řadě musíme uvažovat, kde bude akvárium umístěno a jakou velikost si můžeme dovolit. Určitě by mělo být vkusně zakomponováno do interiéru místnosti, aby plnilo svoji dekorativní funkci. Velice efektní jsou akvária rostlinná, která jsou však náročná na světla. Pak také musíme uvažovat, zda budeme v akváriu chovat rybičky, krevetky nebo jiné vodní živočichy.

Různé druhy vodních živočichů mají různé nároky na velikost a tvar akvária a dále na používání filtrace a světel. Akvária máme rovná, kulatá, vypouklá, ale i rohová.

V případě, že nechceme příliš času údržbě akvária věnovat, je nejvhodnější si pořídit akvarijní set, jež obsahuje vše potřebné. Pokud však chcete mít profi akvárium, je nejlépe si jednotlivé komponenty koupit samostatně.

Jestliže jste se již rozhodli, můžeme přistoupit ke konkrétnímu výběru.

Akvária dle druhu rybiček a ostatních akvarijních živočichů

Většina z nás bude asi chovat v akváriu rybičky, ale v poslední době se stalo módou chovat např. v tzv. krevetkáriích krevetky, v teráriích želvičky apod.

Akvária pro drobné (hejnové) rybičky

V akváriích se nejčastěji chovají rybičky do 5 cm, většinou po vícero kusech (alespoň 6 ks)  a vytvářejí v akváriu tzv. hejna. V takovém případě by akvárium mělo mít objem minimálně 30 litrů.

Akvária pro tropické ryby

Zde chováme rybky, které jsou nad 10 cm. Zástupci jsou např. skaláry nebo čichavci. Vhodnější je vyšší akvárium – alespoň 50 cm.

Akvária – tzv. bettária

Tato akvária jsou oblíbena, jelikož se zde chová jen jedna rybka – rybka bojovnice. Objem byl měl být do 30 litrů.

Krevetkária

Tato akvária jsou do 30 litrů a jak již název napovídá, chováme zde sladkovodní krevetky.

Mořská akvária

Toto je již náročnější akvárium, které není příliš vhodné pro začátečníky. Tato akvária pořizujeme většinou jako set, který již obsahuje vše potřebné pro chov mořských rybiček.

Akvária pro želvy

Jak již název napovídá, jde o akvária (terária) pro chov želviček. Zde nejsou žádná omezení, pouze musí být želvičkám umožněno vystoupit z vody na ostrůvek.

Designová akvária

Majitelé takových akvárií upřednostňují vzhled akvária, ať již použité materiály či zakomponování do interiéru. I zde však musíme dbát na potřeby chovaných živočichů.

Dětská akvária

Zde určitě stačí pořídit akvárium do 30 litrů a naučit děti pravidelně se starat o toto akvárium.

Kde tato akvária zakoupit

Akvária a akvarijní sety jsou v nabídce různých e-shopů,  mezi které patří jistě jeden z předních prodejců v České republice e-shop Invital Rostlinna-akvaria.cz.

Přidat komentář

Klikni pro přidání komentáře