Zdraví a sport

Znáte tajemství sportovní podprsenky

Víte, že i když bychom při žádném sportu neměly zapomínat na sportovní podprsenku, ve skutečnosti ji nosí stále jen 44% žen? Zbylých 66% podceňuje neblahé působení pohybů a gravitace na vazy a prsní pojivo a stále ještě sportuje v klasické podprsence. A přitom pokud při sportu nejsou prsa správně zpevněna, dochází k jejich nezvratnému poškození.

Obyčejná podprsenka totiž nedokáže ňadrům při sportu poskytnout dostatečnou podporu, jakou by potřebovala. Potom, co je takto prsní tkáň opakovaně namáhána tak dochází k nezvratnému natažení prsního vaziva i pokožky. Prsa jednoduše poklesnou a vy už je nikdy (bez plastické operace) nevrátíte zpět. Mimo to se na nich vytvoří i nevzhledné strie. Poškozena nejsou pouze ňadra, při sportu v běžné podprsence jsou více namáhány i šíjové svaly, což vede k jejich přetížení, což se následně projeví bolestmi zad, krční páteře a migrénou.

Tajemství sportovních podprsenek

V čem jsou sportovní podprsenky tak výjimečné? První sportovní podprsenky se objevily v sedmdesátých letech minulého století. Od té doby však ušly notný kus cesty. Tajemství sportovní podprsenky spočívá v tom, že drží prsa pevně u těla. Nedá jim možnost, aby se při pohybu pohybovala a překážela. Chrání je před poškozením, a to ať už jsou malá nebo velká.

Jak vybírat sportovní podprsenku

Při výběru sportovní podprsenky není důležité pouze to, na jaký sport ji využijete, ale také i to, jak velká máte ňadra. Každá taková podprsenka by měla perfektně sedět. Pokud máte větší prsa, pořiďte si sportovní podprsenku s širšími ramínky, která se nebudou zařezávat. Doporučujeme vám kupovat si podprsenky bez vnitřních švů, ušetříte se nepříjemností (odřenými prsy). Jedinu vhodnou sportovní podprsenkou je ta, která je vyrobena z funkčních materiálů.

Kvalitní sportovní podprsenky nejen od těch nejlepších výrobců, jakými jsou kupříkladu Panache, Guess nebo Anita), nabízí Luxusnipradlo.cz. Pokud si nebudete vědět s výběrem ochotně vám poradí.

1 komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.