Kultura a společnost Zdraví a sport

Zjišťuji, co všichni vidí na mladém ječmenu

Ráda preventivně pečuješ o své zdraví? Hledáš přírodní zázrak, který dodá tvému tělu spoustu zdraví prospěšných látek a posílí imunitu? Pak vsaď na zelenou a vyzkoušej mladý ječmen jako já!

Mladý ječmen patří mezi zelené potraviny neboli super potraviny. Tyto potraviny jsou jakýmsi koktejlem živin, vitaminů a zdraví prospěšných látek. Jsou tzv. výživovou základnou, a přestože nejsou lékem, tak léčí.

Péče o celkové zdraví

Přispívá k udržení celkového zdraví. Udržuje správné fungování imunitního systému, především jeho schopnost rozeznat a neutralizovat vše, co do těla nepatří. Pomáhá rozložit a likvidovat staré usazeniny nestrávených látek v našem těle.

Mladý ječmen hraje významnou roli v odkyselení organismu. Obsahuje vitaminy A, B1, B2, B6, C, E, kyselinu listovou, minerály (křemík, železo, draslík, vápník, hořčík, zinek atd.), enzymy, aminokyseliny a antioxidanty. Udržuje zdravé vlasy, nehty, pokožku. Vhodný je i na detoxikaci. Chlorofyl navíc pomáhá léčit chudokrevnost a zlepšuje distribuci kyslíku k buňkám a tkáním. Díky tomu zelený mladý ječmen pomáhá tělu navracet dobrou vitalitu a bojovat s důsledky únavy a stresu. Mladý ječmen přispívá k celkovému zlepšení organismu a jeho ochraně před nepříznivými vlivy prostředí. Je vhodný pro diabetiky a při bezlepkové dietě.

Zdraví zelený nápoj

Z prášku mladého ječmene se při smíchání s vodou stane velmi výživný drink, který je plný potřebných enzymů. Stačí čajová lžička a cca dvě deci vody nebo džusu. Pokud použiješ vodu a chuť ti nebude příjemná, kápni si do koktejlu trochu čerstvé citrónové šťávy. Nápoj je vhodný snad úplně pro všechny. Neobsahuje lepek ani éčka, takže ho mohou pít i ti nejmenší.

Na co všechno je mladý ječmen dobrý?

Bolavé klouby, noční skřípání zuby, okusování nehtů, stres, nervozita, vnitřní napětí a vztek. V začátcích nachlazení jako prevence, pak také i při chřipce a angíně. Ideální je pití před a po akci, na které si u stolu s občerstvením pořádně dopřejete. Je třeba rychle doplnit živé trávicí enzymy, minerály a vitamíny. Vhodné je ho užít také kdykoli při špatné stravě a v náročných obdobích.

Mladý ječmen koupíte v obchodech se zdravou výživou. Za pytlíček s práškem o hmotnosti 50 g zaplatíte cca 130 Kč. Množství potřebné na jeden drink není nijak závratné, takže balíček nějakou chvilku vydrží.

1 komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.