Zdraví a sport

Zábava, odpočinek, posilování. Vyskočte na paddleboard

Sport, který si rok od roku získává tisíce nových příznivců. To je paddleboarding. Určitě jste si nadšenců na SUP všimli i vy. Jejich ladné pohyby a něžnost se kterou čeří vodní hladinu nelze přehlédnout.

Paddleboarding je nádherná relaxace a velmi účinná posilovna. Vyskočte na paddleboard i vy, otevřou se vám brány nových a úžasných zážitků.

Proč propadnout paddleboardingu

Možná si na první pohled řeknete, že to vypadá nudně. Jen vyskočí na prkno a párkrát máchnou pádlem. Co je na tom tak úžasného? Všechno! To, co se vám jeví ze břehu jako obyčejné svezení, je účinná fitness aktivita, při které velmi přirozeně zapojujete obrovské množství svalů.

Kdo si někdy vyzkoušel balanční podložku (bossu) ví, že udržet rovnováhu a provádět cviky na balanční podložce znamená nádherně vytvarovat postavu. Podobně pracujete i na paddleboardu.

Vyskočíte na prkno, zpevníte tělo, pádlujete a stále se musíte soustředit na stabilitu. Kolem nádherná krajina, pod vámi šumí vodní hladina a nad vámi je modré nebe. Jste daleko od lidí, daleko od ruchu.

Můžete se věnovat přirozenému posilování a tvarování vaší postavy, můžete paddleboarding pojmout jako aerobní cvičení nebo jako způsob, jak se dostat na místa, odkud se krásně fotografuje. Může to být adrenalinový sport nebo jen rekreační fitness aktivita, které se věnujete s vašimi dětmi

5 důvodů proč si vybrat paddleboarding

  1. Paddleboarding můžete provozovat v každém věku. Věnují se mu děti, dospívající, dospělí i mnoho seniorů. Na klidné hladině rybníku se snadno naučíte základní pohyby a nepotřebujete žádný kurz.
  2. Paddleboard si můžete vypůjčit a vyzkoušet si, zda vás sport chytne za srdce. A protože mu brzy propadnete, začnete si vybírat vlastní.
  3. SUP (Stand-Up-Paddling) se provádí na rybnících, jezerech, řekách i na moři. Můžete si vyzkoušet jednoduchou i velmi adrenalinovou variantu.
  4. Není mnoho sportů, které umí spojit relaxaci, pobyt v přírodě a účinné protahování a posilování svalstva.
  5. Paddleboarding nádherně tvaruje postavu.

Nafukovací paddleboardy vs. pevné paddleboardy

Nafukovací paddleboard je mnohem vhodnější pro začátečníky. Je stabilní a vydrží více. Je snadné jej převézt, sbalit do batohu a doma skladovat. Nevýhodou je, že si prkno musíte nafouknout a zase vyfouknout v době, kdy majitelé pevných desek brázdí hladinu.

Ale zase se nemusíte věnovat opravám desky a cenově je příznivější. Oproti tomu pevný paddleboard je mnohem rychlejší a na řece se lépe ovládá. Reaguje pružněji na vaše vedení.

Pokud se budete paddleboardingu věnovat na profesionální úrovni, rychle přesedláte z nafukovací začátečnické verze na verzi pevné desky. Jeho nevýhodou je náročnost při převážení a zabírá místo při skladování. Také se musíte věnovat ošetřování oděrků a škrábanců.

Jóga na paddleboardu

Jóga si získává v posledních letech velkou oblibu. Paddleboard se těší stále větší popularitě. Spojení jógy a paddleboardu se samo nabízelo. Proč? Protože paddleboard jóga vás nutí k mnohem většímu soustředění a efektivnějšímu provádění cvičení.

Musíte neustále držet rovnováhu a soustředit se na každý pohyb. Mnohem více myslíte na dýchání a na střed těla. Díky ladným pozicím sklidíte jistě úspěch a obdiv všech, kteří zůstali na břehu!

Pro paddleboard jógu se pořizuje jiný typ prkna, které je stabilnější a můžete si dovolit provádět i složitější asány. Cvičit jógu venku v přírodě je krásným uvolněním mysli. Vodní prvek dodává pocit harmonie a klidu.

Jóga uvolňuje a posiluje, s paddleboardingem pracujete na rovnováze těla a pobyt venku, pod širým modrým nebem s šimrajícími paprsky slunce na tváři je nejlepším lékem na všechny starosti.

Mazlíčci vítáni

Můžete si vzít pejska do posilovny? Zpravidla ne. Vydrží s vámi chlupáč dlouhé plavání? Spíše ne, za chvíli touží po tom, vrátit se na břeh a odpočinout si. Pak už jen z vody posloucháte úpěnlivé sténání a váš čtyřnohý parťák už nechce čekat na váš návrat.

Při SUP nemusíte pejska nikam odkládat. Paddleboarding se psem můžete provádět na stojaté vodě i na mírnější řece. Prkno je dostatečně stabilní, abyste mohli trávit čas na vodní hladině společně. Nejdřív je však nutné vše natrénovat na suchu, aby pejsek věděl, kde je jeho místo.

Vybíráme paddleboard

Jako u každého sportu, i u paddleboardingu platí, že sportovní vybavení si pořizujeme u specializovaných výrobců. Aby vám paddleboard dobře sloužil a aby odolával nástrahám na vodní hladině, musíte vsadit na kvalitní a značkový produkt.

Cena paddleboardu se liší podle jednotlivých typů desek. Ty pro začátečníky pořídíte do desíti tisíc korun. Později si můžete vybrat propracovanější model, s kterým si jízdu více užijete a zároveň vydrží mnohem více než levnější modely.

Prohlédněte si nabídku paddleboardů i příslušenství na stránkách www.mysticstore.cz, kde se specializují na adrenalinové vodní sporty.

Přidat komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.