Zdraví a sport

Umíš se bránit? Je tady kurz sebeobrany pro ženy a dívky

Sebeobranu v dnešní době rozhodně není dobré brát na lehkou váhu. Jak a kde se jako žena naučit bránit?

Zlo číhá za rohem

Prakticky každý den nám média servírují únosy, znásilnění, přepadení a další smutné zprávy. K mnoha nešťastným událostem dochází také u nás, a to nejen v Praze, ale také v menších městech. Pokud se necítíš venku bezpečně, není se čemu divit. Opatrnost je totiž vždy na místě. Strach tě na jednu stranu udržuje ve střehu, nicméně někdy kvůli němu nedokážeme racionálně uvažovat. Řešení? Jak se říká, štěstí přeje připraveným. I ty se tak můžeš předem naučit, jak se v krizové situaci efektivně ubránit.

Snížení rizika

Ještě než přejdeme k samotné sebeobraně, ráda bych zmínila jednu velmi důležitou věc. Základem bezpečí je schopnost předvídat. Nauč se vyhodnotit riziko a vyhýbej se situacím, které mohou být nebezpečné. Například taková cesta nočním parkem bez doprovodu rozhodně není dobrý nápad. Stejně tak není vhodné důvěřovat ihned cizím mužům.

Bohužel ne vždy je možné riziko odhalit předem, a proto je zde víkendový kurz sebeobrany pro ženy a dívky. Co ti přinese? Především základní dovednosti obrany proti nejčastějším útokům na ženy. Pokud si nyní myslíš, že by ses dokázala tak nějak ubránit, věř, že v praxi je vše jinak. Můžeš zazmatkovat. Pomocníkem ti nemusí být ani obranný prostředek, když ho nedokážeš použít. Zkrátka nemůžeš spoléhat na domněnky. Kolem sebeobrany totiž koluje celá řada mýtů. Většina žen se nedokáže v krizové situaci ubránit, ale ty mezi ně patřit nemusíš.

Co se na kurzu naučíš?

Kurz tě naučí, jak se při útoku správně chovat a rozhodovat. Připraví tě na nejběžnější útoky jako je držení za oděv, držení za vlasy, útoky zezadu a základy sebeobrany na zemi. Stejně tak ti ukáže, jak používat obranné prostředky. Celý kurz je i přes jeho závažný obsah velmi příjemný, zábavný a v neposlední řadě bezpečný. Kurz je určen pro ženy a dívky od 15 let bez zkušeností se sebeobranou. Více informací o kurzu včetně popisu obsahu se dozvíš zde.

Lektor kurzu: PaeDr. Karel Janda, odborník na sebeobranu a boj zblízka
Termín: 10. – 12. 6. 2016
Místo: Galerie Jedlová, Jedlová č. 144, 569 91 Jedlová

VÍCE INFORMACÍ

Máš obavy z toho, že na kurz nemáš kondici? Nemusíš, protože o kondici vůbec nejde. Důležitá je chuť užít si víkend v příjemném prostředí s cílem naučit se bránit. Kurz je zajímavým a přínosným zážitkem.

Někdy může být pozdě

Možná si nyní říkáš, že kurz vypadá zajímavě, ale absolvuješ ho třeba někdy jindy. Určitě nechci strašit, ale neštěstí si vhodný termín v kalendáři nevybírá. Nikdy není příliš brzy na to, abys kurz sebeobrany pro ženy a dívky absolvovala. To, co se na něm naučíš, ti totiž může bez jakéhokoliv přehánění zachránit život.

Přidat komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.