Zdraví a sport

Skutečně zlepšuje infuzní terapie imunitu?

Aktuální koronavirová epidemie často skloňuje slovo imunita. Lidské tělo je na jaře hodně náchylné a mnoho lidí se ptá, co může udělat pro to, aby to v jejich případě měl koronavirus opravdu těžké. Kondici můžete zlepšovat tzv. infuzní terapie, prostřednictvím které do těla dostanete efektivně vitamíny a minerály.

Lepší než strava a tabletky

Vitamíny a minerály jsou pro naše zdraví a tělo důležité, o tom není pochyb. Bohužel ne vše je možné dohnat zdravým jídelníčekm, někdy je třeba sáhnout po výživových suplementech a někdy po dalším řešení, které vedle zdraví přináší také vitalitu a pozitivní dopad na krásu. Tím řešením by měla být infuzní terapie, a proto jsme se zeptali odborníků na to, o co se vlastně jedná.

„Například u vitamínu C výživové doplňky dodají z účinných látek jenom zlomek, který běžně obsahují například citrusy. Infuzní aplikace podává vitamín C přímo do krve, kde se nejlépe vstřebá a dosáhnete tak maximálního efektu,“ říká lékařka Veronika Šimková z Kliniky GHC Praha. Jinými slovy lze díky infuzní terapii do těla dostat látky opravdu rychle a v množství, které přinese výsledky. „Infuzní terapii předchází krátká konzultace o představách klienta, na základě které lékař doporučí ideální kombinaci látek. Lidé jsou většinou nadšení a zájemců o infuze stále přibývá,“ říká spokojeně Veronika Šimková. Mezi aktuálně nabízené terapie patří například doplnění vitamínu C a vitamínu D.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.