Bydlení Zdraví a sport

Rostoucí postel: od miminka pro teenagera v jedné posteli

Očekáváte první přírůstek do rodiny? Jako nastávající rodiče máte tu milou povinnost zařídit pro své dítě první dětský pokojík. Každá maminka i tatínek chtějí, aby se jejich děťátku v pokojíčku líbilo, proto dbají na jeho výzdobu, výmalbu i dekorace. Ty jsou sice také důležité, ale kromě toho, je nutné pokoj zařídit prakticky a bezpečně.

Vzhledem k tomu, že miminko v prvních měsících většinu času prospí, je velmi důležité věnovat pozornost dětské postýlce pro miminko. V současné době máte mnoho možností a my se na některé z nich podíváme blíže.

Kolébka

Kolébka je krásný designový kousek nábytku, který se bude v dětském pokojíku vyjímat. Odkazuje k tradici a často se v rodinách dědí po generace. Navíc vám díky konstrukci a důmyslnému systému usnadní uspávání miminka. Houpavý pohyb miminka uklidňuje a také díky němu lépe usínají. Její nevýhodou je však fakt, že dítko v prvních měsících života poměrně rychle roste a brzy se do ní už nevejde. Kolébky jsou vhodné pro opravdu malá miminka maximálně do jednoho roku. Na vás pak bude sehnat novou dětskou postýlku se zábranami.

Dětská postýlka

Klasická dětská postýlka se zábranami je vhodná pro děti od narození zhruba do 3 let. Je důležité, aby byla vybavena zábranami, které chrání dítě před vypadnutím. V ideálním případě jsou polohovací, díky tomu se rodiče nemusí tolik k miminku ohýbat. Až dítě povyroste, posunete lůžko níž a tím ho zabezpečíte proti vypadnutí z postýlky. Dbejte na to, aby postýlka neměla ostré rohy, v ideálním případě mívají oblé nejen rohy, ale všechny hrany.

Sehnat je možné i postýlku, kterou spojíte se se svou postelí. Pokud tedy chcete mít miminko neustále pod kontrolou, je to ideální řešení. Jedna bočnice postýlky se odstraní a připojí se k vaší posteli.

Dětská rostoucí postel

Pokud hledáte řešení na delší dobu, pak byste neměli opomenout tuto variantu. Výrobci se rozhodli vám dát možnost pořídit jednu postel, která vašemu potomkovi vydrží klidně až do dospělosti. Její kouzlo spočívá v možnosti postupného rozkládání. Postýlka postupně roste spolu s vaším dítětem.

Tvoří ji postýlka zpravidla o rozměrech 60×100 cm a komoda s přebalovacím pultem. Všechno potřebné máte po ruce, takže nemusíte při přebalování odbíhat, máte tedy děťátko neustále pod kontrolou. Postupem času, jak dítě roste, přetvoříte přebalovací pult na běžnou komodu a odložíte ji z prostoru pro postel. Rozkládací postýlka má také tu výhodu, že je vybavena úložným prostorem.

Díky modernímu a chytrému řešení ušetříte nemalou částku, kterou byste jinak museli investovat do pořízení nové postele a dalšího nábytku. Navíc nemusíte řešit design pokoje a nábytek, protože do sebe bude vše perfektně zapadat po celou dobu. Vybírejte proto pečlivě a nechte si na rozhodnutí dostatek času.

Ať se rozhodnete pro jakoukoliv možnost, dbejte na bezpečnost svých dětí a pořizujte nábytek od ověřených výrobců, kteří používají zdravotně nezávadné barvy a certifikované materiály. Například u prodejce nábytku ALDO pořídíte výhradně nábytek vyrobený ze schválených a certifikovaných materiálů.

Štítky

2 komentářů

Klikni pro přidání komentáře

  • Abych pravdu řekla, tak jsem vůbec netušila, že něco takového existuje. To mé malé někdy do tří let bohatě stačila postýlka s kompletní výbavou, kterou jsem jí koupila tady: https://www.luceda.cz/postylka-s-kompletni-vybavou/ Pak z ní ale už vyrostla, tak jsem jí do pokojíčku pořídila větší dětskou postel.

    • Tyjo, zrovna koukám na ten obchod, o kterém píšete a mají tam docela dobrý výběr. Škoda, že jsem na něj nenarazila, když jsme vybírali postýlku my. Sehnat totiž takovou, která by byla podle mých představ mi dalo celkem zabrat. Nakonec se le zadařilo a jednu moc pěknou postýlku jsem našla tady: https://www.mamo-tato.net/

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.