Zdraví a sport

Pusťte se do boje s jarní depresí!

Špatná nálada, únava, malátnost a nechuť cokoliv dělat. Stav, který většina z nás velice dobře zná a to zejména když přichází jaro. Jarní únava sice na rozdíl od depresí a závažnějších psychických obtíží nebezpečná není, ale proč se s ní trápit, lepší je pustit se do boje a potěšit nejen tělo, ale i duši.

Jarní únavu sice možná někdo z vašeho okolí používá jako výmluvu, když ho přemůže lenost, ale v mnohých případech se jedná o reálný stav, který naše tělo může na začátku jara přepadnout. Náš organismus je totiž po zimě už velice vyčerpaný a chybí mu sluneční paprsky a vitamíny, kterých se nám na sychravém začátku jara zpravidla stále nedostává. A pak přijde únava, nechuť někam chodit, nechuť dělat cokoliv aktivního – zkrátka špatná nálada. Ale dá se proti ní bojovat.

Udělejte si radost

Začněte u zlepšování psychické stránky a vydejte se na nákupy jarních doplňků, kousků, které vám udělají radost. Do nadšené jarní nálady vás dostane třeba koupě jasně barevných jarních šatů, pomáhá také pořízení slunečních brýlí, či třeba lehkého klobouku. V novém oděvu ze sebe stáhnete starou, unavenou slupku a celý svět uvidíte v hezčím světle.

Zapojte vitamíny

Všichni velice dobře víme, že bychom měli jíst zeleninu a ovoce, zdravou stravu bohatou na vitamíny a minerály. Ale málokdo z nás je opravdu schopen ji plnohodnotně zařadit do jídelníčku. Nebojte se proto využívat i doplňků stravy. Třeba takový vitamín C se dnes vyrábí i v kapslích, které jednoduše spolknete, a vitamín se po 12 hodin uvolňuje přesně v takovém množství, jaké tělo potřebuje. Sluníčko můžete částečně nahradit vitamínem D v tabletách, který má zároveň pozitivní vliv na náš imunitní systém a na kosti a zuby.

Nejdůležitější je pohyb

Bez pohybu se bohužel jarní únavy nezbavíte. Pokud nejste sportovní typ a nelákají vás fitka, ani kolektivní sporty, choďte na dlouhé procházky – není to tak těžké, stačí si vždy jen přesně definovat cíl, kam musíte dojít a opravdu jej splnit. I kdyby to napoprvé měla být vinárna. Motivací je také třeba pořízení sexy jarní vycházkové bundy, to se to potom ihned po venku štráduje jednodušeji.

Zajděte si na wellness

Vířivka, sauny, masáže, solární jeskyně a veškeré ty okázalé procedury, o kterých často čteme v časopisech, mají své opodstatnění. Pokud však zrovna nemáte čas či peníze na návštěvu nějakého wellnes centra, udělejte si relax alespoň doma v koupelně. Napusťte si plnou vanu, nebo aspoň škopek na nožky, pokud vanu nemáte, nasypte si do ní spoustu mořské soli, koupelových olejů a zapalte si solnou svíčku, díky které se vám bude lépe dýchat. Dejte zkrátka jarní únavě jasné sbohem a proměňte ji na jarní energii!

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.