Zdraví a sport

Problémy s formováním postavy vyřeší liposukce. Jakou metodu zvolit?

Zbavit se tuku z problémových oblastí není jednoduché a někdy ani cvičení či diety nepomáhají. Podívejte se na možnosti a moderní metody liposukce.

V boji za krásnou postavu

Pro krásnou postavu děláme vše možné. Bohužel ani různé diety a cvičení mnohdy nestačí k tomu, abychom s výsledkem byly spokojené. Zbavit se tuku na problematických místech je složité, ale rozhodně ne neřešitelné. Jedním z nejžádanějších zákroků v rámci plastické a estetické chirurgie je liposukce. Tento rychlý a efektivní způsob formování postavy skutečně funguje. Výsledky jsou viditelné velmi rychle. I přesto má mnoho žen z liposukce obavy, což je způsobeno často tím, že nemají dostatek informací. Pokud i vy máte strach a množství otázek, pojďme to společně změnit! Jaké metody liposukce existují a čím se od sebe vlastně liší?

Metody liposukce pod lupou

Nejdůležitějším rozhodnutím u liposukce, tedy ihned po tom, zda-li zákrok vůbec podstoupit, je výběr vhodné metody. Ve spolupráci s odborníky z MEDICOM Clinic, kteří provedli již více než 8000 liposukcí, proto přinášíme podrobnosti k dostupným metodám.

V současné době na zmíněné klinice provádí celkem 4 různé metody invazivní liposukce. První je klasická tumescentní liposukce. Ta je cenově nejdostupnější, nicméně vzhledem k dnešním možnostem již nepatří k nejšetrnějším. Kromě nižší ceny tak nepřináší žádné další výhody.

Ultrazvuková liposukce VASER Lipo je stejně jako klasická tumescentní liposukce prováděna kanylou, ta je však připojena ke speciálnímu přístroji VASER Lipo. Ultrazvuk působí čistě na tukové buňky a nepoškozuje okolní tkáň. Velkou výhodou této metody je rychlejší rekonvalescence po zákroku a zpevněná kůže v operované oblasti. Tyto výhody dělají z VASER Lipo momentálně jednu z nejpopulárnějších liposukčních metod po celém světě.

Dvojici metod doplňují dvě laserové liposukce, konkrétně SlimLipo a LipoDefine. Přítomnost laserového vlákna, která prostupuje mikrokanylou, stojí za tím, že zákroky jsou v první řadě vhodné i pro partie s jemnou kůží a zároveň nevytvářejí otoky či modřiny. Bolestivost je nižší a doba rekonvalescence kratší. Pokožka je po zákroku vypnutá, protože u laserových metod nedochází k narušení elasticity pokožky. Laserové liposukce bez diskuze patří k nejmodernějším metodám s nejvyšší účinností při odstranění tuku.

Klinika nabízí kromě invazivních metod také neinvazivní novinku mezi liposukcemi – kryolipolýzu CoolTech. Ta je založena na zmražení tukových buněk. Cílená a řízená aplikace chladu na tukovou tkáň má za výsledek její přirozené odbourávání prostřednictvím lymfatického systému. Tato metoda je k tělu velmi šetrná, trvá pouze 70 minut, je absolutně bezbolestná a nevyžaduje rekonvalescenci. Tukové buňky se rozpadají následující dva měsíce od ošetření, nicméně první výsledky jsou znatelné již po dvou týdnech.

Kdy ano a kdy ne?

Pokud vás moderní metody liposukce zaujaly, tak věřte, že liposukce je vhodná pro každého, kdo se trápí s tukem v problémových oblastech. Právě na těchto místech se nám často nedaří tuku zbavit cvičením ani dietami. Právě tehdy je liposukce ideálním řešením, rozhodně však není léčbou obezity. Využívá se skutečně k formování postavy, při kterém přináší skvělé výsledky. Ultrazvuková či laserová liposukce je velmi šetrná, zákroky se provádí v lokální anestezii a ještě v den zákroku může pacient odejít ihned domů. Po dalších 2 až 3 dnech je možné nastoupit zpět do práce.

Nevíte, zda-li je pro vás liposukce vhodná? Zda-li se dokážete zbavit tuku z konkrétní partie? Na stránkách kliniky MEDICOM Clinic máte možnost nezávazně se objednat na osobní konzultaci a nechat si poradit. Mimochodem! Liposukce není pouze pro ženy, mnohem častěji je totiž vyhledávaná také muži. Tak se již přestaňte zbytečně soužit a vyražte kráse vstříc.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.