Zdraví a sport

Pomoc, mám kvasinkovou infekci

Kvasinková infekce, to je pro dívky, ale i ženy velmi nepříjemná záležitost. Věděla jsi například, že tato infekce se objeví alespoň jednou za život z 90 % u každé ženy? Pokud se proti ní chceš bránit i ty, čti dál.
Máš podezření, že bys mohla trpět kvasinkovou infekcí?

Poměrně běžné onemocnění

A co taková infekce způsobuje? Především je velmi nepříjemná, protože způsobuje pálení a svědění na intimních místech. Typické pro tuto infekci je ale i neobvyklý výtok. Kvasinková infekce je ale poměrně běžné onemocnění, kterého se můžeš vyvarovat, ale i zbavit pomocí následujících tipů:

Nos bavlněné prádlo

Důležité je, abys co nejčastěji nosila právě spodní prádlo, které je vyrobené z bavlny – zejména v horkých letních dnech. Spodní prádlo, které je vyrobené ze syntetických materiálů bys měla nosit opravdu jen sporadicky, nejlépe vůbec. Zkus změnit i to, že místo kalhotek s nylonovými švy, si na sebe vezmeš takové, které mají švy bavlněné. Intimní místa pak mohou lépe dýchat a nebudeš se tam dole ani tolik potit.

Vyhoď mastné lubrikanty

Používáte s přítelem lubrikační gely? Pokud ano, měla bys zapomenout na ty, které jsou vyrobené na bázi olejů. Používat bys neměla ani vazelínu, dětský olej a různé parfémy, které mohou způsobit právě kvasinkovou infekci. Proto vždy používej lubrikační gely, které jsou vyrobené na bázi vody. Jsou bezpečné a vyhneš se tak nepříjemným problémům.

%CODE1%

Správné utírání

Možná ti to nepřijde, ale skutečně je velmi důležité, jakým způsobem se na záchodě utíráš. Měla by ses vždy utírat směrem zepředu dozadu. Jedině tak zabráníš, aby se bakterie dostaly do pochvy. Kvasinky ale mohou být přítomny i v anální oblasti a špatným způsobem utírání si je skutečně můžeš přenést na intimní místa.

Nadopuj se mléčnými výrobky

Mléčné výrobky jsou v boji proti kvasinkám důležité. Měla by sis dopřávat například tvarohy a jogurty, které pomáhají ke zvýšení množství zdravých bakterií v intimních oblastech. Tyto bakterie chrání tělo před nemocemi, přičemž kvasinková je právě jedna z nich.

Vyhledej doktora

Máš podezření, že bys mohla trpět kvasinkovou infekcí? Pokud ano, rozhodně návštěvu lékaře neoddaluj. Ten by ti měl vzápětí napsat správné léky nebo mastičky, které ti pomohou se infekce zbavit.

Pij hodně vody

Dostatek pitné vody je důležitý, aby si z těla dostala všechny bakterie a toxiny. Proto se snaž denně vypít alespoň 2 lity vody.

Dej si česnek

Česnek pomáhá tělo pročistit, tudíž čím více česneku budeš konzumovat, tím je menší pravděpodobnost, že se u tebe objeví kvasinková infekce. Do svého jídelníčku bys také měla zařadit hodně ovoce, zeleniny, díky které si ochráníš imunitu. Dbej na svou osobní hygienu a vyměň si prádlo vždy, když to potřebuješ.

2 komentáře

Klikni pro přidání komentáře

  • Podle mě je uplně nejlepší nasadit léčbu např. s Gynopevarylem(volně prodejný v lékárnách), ale i s jinými dostupnými přípravky. Jenom správná výživa nebo utírání infekci nevyléčí. Bohužel jakmile se infekce “rozjede” je nutný vyhledat gynekologa, který musí nasadit ATB.

  • Gynopevaryl je dle mé osobní zkušenosti úplně na … Takže to nedoporučuji. Rozhodně omezit sladké, tanga a syntetické prádlo a jíst zdravě, dostat se z toho není žádná legrace.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.