Bydlení Zdraví a sport

Polštář z paměťové pěny uleví vašemu krčnímu svalstvu

Budíte se ráno unavenější než před spánkem? Trápí vás bolest hlavy nebo krčního svalstva? Na vině bude váš polštář, který má pravděpodobně to nejlepší už za sebou. Přemýšlíte-li nad pořízením nového, nákup dobře zvažte. Co bys vás mělo zajímat?

Paměťová pěna, seznamte se

Při hledání řešení vašich problémů se spánkem jste určitě narazili na zdravotní či anatomické polštáře z paměťové pěny. Co ale vlastně je ta “paměťová pěna”? Paměťová nebo taky líná pěna je technologicky velmi vyspělý materiál, který se používá na výrobu matrací či polštářů. Jedná se o viscoelastickou pěnu s perfektní paměťovou schopností. Ta spočívá v navrácení do původního tvaru i při dlouhodobé zátěži. 

5 důvodů, proč si vybrat paměťovou pěnu

Hlavní předností líné pěny není pouze její elasticita a odolnost vůči zátěži, tento sofistikovaný materiál v sobě ukrývá mnohem více.

1. Roztoči a bakterie nemají šanci 

Paměťová pěna je uměle vyrobený materiál, milovníky přírodních lůžkovin tedy musíme zklamat. Díky tomu je ale vhodná pro alergiky, jelikož se tady malým potvůrkám a prachu ani trochu nelíbí.

2. Správné držení těla

Vyrovnávací schopnost pěny pomáhá k udržení správné polohy hlavy při spánku. Krční svalstvo zůstává

3. V suchu a teple

Vzdušná struktura pomáhá k odpařováním vlhkosti od těla. Nemusíte se bát, že by vás  v noci probudila nepříjemná vlhkost.

4. Lehkost, která vás překvapí

Pasé jsou časy, kdy byly anatomické polštáře těžké a nemotorné. Moderní polštáře z paměťové pěny jsou lehké, takže s nimi můžete snadno manipulovat.

5. Přizpůsobí se všem křivkám

Uhne tam, kde má. Podepře tam, kde je to potřeba. Ať už máte krk dlouhý, krátký, štíhlý nebo plnější, polštář si poradí s každou křivkou.

Jak vybrat polštář z paměťové pěny?

Výběr polštáře z líné pěny se tolik neliší od výběru toho klasického. Budou vás zajímat 3 faktory:

  • Poloha při spaní
  • Výška a rozměry polštáře

Poloha těla během spánku

Máte v oblibě spaní na zádech? Obdelníkový polštář pro vás bude to pravé ořechové. Volte spíše nižší polštář, aby byla hlava v mírném předklonu a nenapínala příliš šíji. Poloha na břiše si vyžaduje také nízký a podstatně o dost tvárnější polštář. Je-li vaši oblíbenou polohou spánek na boku, doporučujeme sáhnout po obdélníkovém tvaru s jednou nebo dvěma vlnkami. Díky tomuto uzpůsobení bude hlava i v poloze na boku v jedné rovině s páteří. 

Výška a rozměr polštáře

Vždy je lepší mít polštáře nižší. Pokud spíte na zádech a měli byste vyšší polštář, váš krk by byl napnutý, a i s polštářem z paměťové pěny by vás ráno bolelo svalstvo. Stejně tak to bude i u ostatních 2 poloh. Pokud máte možnost, přijďte si polštář sami vyzkoušet s zjistěte, který vám vyhovuje. Paměťová pěna má tendenci se přizpůsobit tlaku a váze hlavy, musí být ale ve správné výšce.

Údržba je specifická

Údržba je trochu oříšek. Polštáře rozhodně nedávejte do pračky či sušičky. Paměťová pěna je mocná, nevydrží ale vše. Jak vyprat polštář z paměťové pěny tak, aby vám posloužil co nejdéle? 

Vůbec nejlepší službu polštáři prokážete tím, že samotnou pěnu nebudete prát. Většina polštářů má v dnešní době už snadno snímatelný povlak, který stejně dostává zabrat nejvíce. Doporučujeme prát raději jenom obal.

Je-li polštář znečištěný i “zevnitř“, můžete se pokusit vyprat polštář doma. Pokud máte v koupelně vanu, máte napůl vyhráno. Polštář namočte do vody, přidejte lžíci pracího prášku a ručně ho properte. Opraný polštář položte na ručník a nechte volně uschnout. Nemáte-li možnost či odvahu, zaneste ho do čistírny. 

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.