Zdraví a sport

Pokus: Co s tebou udělá dieta?

Diety, diety, diety… Je tady léto, a tak se internet hemží samými titulky typu „Zhubni tři kila za tři dny”, “Nejrychlejší dieta vůbec”, “Oblíbená dieta všech celebrit”. Ano, všechno to zní lákavě a vidina tří kil dolů taky není vůbec špatná. Jenže! Pořád je v tom háček. Většinou tyto diety nezabírají, a pokud vůbec, tak s velkým jojo efektem. Jednou jsem se rozhodla podobnou dietu taky vyzkoušet. Začti se a zjistíš, jestli jsem se taky nechala napálit, nebo šla vysněná kila dolů.

Vyzkoušela jsem ovocnou dietu a trpěla za tebe. Myslíš si, že fungovala?

Co za dietu to vlastně bylo?

Samozřejmě blesková dieta, třídenní. Za tři dny, tři kila. Existuje také šestidenní dieta. Šlo v podstatě o toto: Celé tři dny nejíst nic jiného než ovoce. Zdá se to asi docela nemožné, ale během např. letních dnů i celkem myslitelné. Samozřejmě bylo nutností taky pít co nejvíc vody. A tak jsem si řekla, proč ne, tři dny, to risknout můžu. Nakoupila jsem si několik druhů ovoce, aby můj jídelníček nebyl jednotvárný a “hladovka” mohla začít.

Ovoce a ovoce a jen ovoce

První den jsem byla ještě odhodlaná a bylo to v pohodě, ovoce jsem mlsala k snídani, ve škole potom ke svačině i k obědu. Horší to začalo být doma, protože jsem se nudila a neustále myslela na to, co si dám a potom si uvědomila, že vlastně smím jenom to ovoce. Kolem asi páté hodiny začalo moje břicho hlasitě protestovat a dožadovalo se pořádného jídla. Tak jsem si dala ovocný salát a řekla si, že hlad přestane. Jenže ono právě naopak, až do doby, než jsem měla jít spát mi neskutečně kručelo v břichu a měla jsem neustálý hlad. Navíc, dávej si pozor na ananas, zdánlivě dobrá pochoutka, ale když ho jíš třikrát za den jako já, dost možná z z něj budeš mít pořádně odřený jazyk. Druhý den jsem se už ráno probudila vyhládlá a hned šla něco slupnout, jelikož byla sobota a já zrovna neměla nic v plánu, pocit nudy byl zase zpátky a s ním i hlad, který nešel zahnat. Nedokázala jsem si představit, že bych tak musela vydržet ještě den. Byla jsem zesláblá a v podstatě i bez nálady.

%CODE1%

Pokušení na každém kroku

Vidět kolem sebe ostatní, jak mlsají řízečky, čokolády a brambůrky, taky nebylo zrovna povzbuzující. Hladovět jsem vydržela až do večera, kdy jsem to vzdala. Kdybych na sebe nebyla tak pyšná, že jsem ty “muka” vydržela celý dva dny, hned bych snědla všechno, na co bych přišla. Tudíž díky dietě jsem si začala vážit normálního jídla. Byla jsem nesmírně zvědavá, jestli teda aspoň udělala něco s mojí váhou. S překvapením jsem zjistila, že se ručička na váze opravdu posunula o dvě kila dolů. Měla jsem za to, že hned jak začnu jíst normální stravu, dvě kila zase naberu, ale váhu jsem si udržela. Takže co mi dieta vlastně dala? Ještě další týden hladu a odřené celé pusy od zrádného ananasu. Kila byla sice pryč, ale znovu už bych to asi nepodnikla. Pochopitelně i tahle dieta má svoje mouchy a věř, že takhle rychle zhubnout není zdravé a prakticky ani možné. Většina ovoce navíc obsahuje pořádnou dávku cukrů. Rozhodně jsem nezhubla totiž dvě kila tuku. Navíc každému bude změna stravy fungovat jinak, a proto se vyplatí pravidelně hýbat, ale to je už zase něco jiného.

1 komentář

Klikni pro přidání komentáře

  • Dobrý den,
    než jsem já začala hubnout navštívila jsem salón Zsiluet, který mi pomohl do začátku zhubnout a po té co jsem viděla jak zafungoval, probudila se ve mně snaha potřebná k udržení určitého životního stylu. 🙂 Upravili mi zde jídelníček, dvakrát týdně docházím na laserové ošetření a pomáhá mi to. Doporučuji ho vyzkoušet všem, kteří mají problémy s přebytečnými kily.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.