Zdraví a sport

Podpořte svou imunitu a prohřejte se ve finské sauně

Patříte k lidem, kteří podlehli kouzlu finské sauny? Pokud se ještě pobyt v sauně nestal součástí vašich ozdravných rituálů, přinášíme vám několik důvodů, proč byste měli finské sauně rozhodně dát šanci. Pocení se v sauně má totiž spoustu zdravotních přínosů.

S finskou saunou začněte pomalu a nikam nespěchejte

Finská sauna je typická tím, že teploty v ní se pohybují v rozmezí od 90 do 100 °C. Nejste-li na saunování zvyklí, vyplatí se začít pomalu a postupně svůj pobyt v sauně prodlužovat. Odborníci se shodují na tom, že délka pobytu by neměla přesáhnout 15 minut a maximálně byste si měli dopřát tři cykly za sebou. Spolehlivým ukazatelem toho, jak dlouhý pobyt v sauně je pro vás tak akorát, je vaše vlastní tělo. Jakmile pro vás bude pobyt v sauně příliš dlouhý, nehrajte si na hrdiny a opusťte ji.

Pobyt ve finské sauně vyžaduje pravidelnost

Aby byl pobyt v sauně opravdu přínosný, je nutné věnovat se mu pravidelně. Čím častěji si budete pobyt ve finské sauně dopřávat, tím lepší účinky bude na vaše tělo mít. Pokud si finskou saunou pořídíte domů, pravděpodobnost toho, že v ní budete pravidelně trávit čas, se zvýší. Máte-li ve svém bytě nevyužitý prostor, zaplňte jej saunou.

Benefity pobytu ve finské sauně

Jaké výhody vlastně pobyt ve finské sauně přináší? Díky vysokým teplotám se z těla odplaví všechny toxiny, vyčistí se vám pleť, zlepší se vám zažívání, dojde k posílení krevního oběhu, a dokonce má saunování pozitivní vliv i na nemoc studených nohou. Po každém pobytu v sauně nezapomeňte mít nachystané ručníky a absolvujte studenou sprchu.

Užívejte si přítomnost finské sauny ve svém domově a kdykoliv se budete chtít zbavit stresu a toxinů, dopřejte si pár cyklů. Saunování je zdravé, příjemně vás uvolní a bude se vám po něm nádherně spát.

Zdroj obrázku: Krivosheev Vitaly / Shutterstock.com

Štítky

Přidat komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.