Zdraví a sport

Pečujte o svoje nehty s láskou

Ruce a nehty jsou jedna z prvních věcí, které si lidé na Vás všimnou, jsou tedy naší vizitkou a je potřeba se o ně správně starat, na což často zapomínáme. Vzhledem k tomu, že naše ruce jsou každý den vystavovány nepříznivým vlivům, je nutné o ruce pravidelně pečovat. Od správné hygieny a regenerace, a po dostatku vitamínu, které nehty vyživují.

Nestříhat

Pokud se o nehty staráte sama doma, měla byste vědět, že nehty by se neměli vůbec stříhat, ale jen pilovat. Zamezíte tím třepením a odlamováním nehtů. Základem je tedy kvalitní pilník a pilování nehtů od kraje do středu do požadovaného tvaru. Jemnou kůžičku kolem nehtů nikdy nestříháme, ale pouze zatlačujeme, tím se vyhneme nepříjemným záděrům. Aby se nehty krásné leskly, použijte leštičku.

Správné lakování

Pokud si nehty lakujete tmavšími odstíny, víte, že často zbarvují nehty do žlutého odstínu. Abyste tomu zamezili je vždy potřeba používat podkladovou bázi, která jak zabrání zežloutnutí, tak nehet chrání a vyživuje. Při odlakování nehtů používejte odlakovače bez acetonu a s obsahem ochranných látek, vitaminu E nebo lanolinu.

Nekousat!

Tento zlozvyk často vzniká již v dětství, a kdo s tím má zkušenosti ví jak těžké je s tím přestat. Kousání ale nehty velice poškozuje a ještě to vypadá nevzhledně. K zabránění kousání nehtů existují speciální průhledné laky, které mají hořkou chuť a tak, zabraňují okusování. Dalším řešením je návštěva salónu, kde vám nehty potáhnou pryskyřicí nebo gelem.

Péče o nehty v salonu

Dalším způsobem jak o své nehty hezky pečovat je pravidelná návštěva salónu, který se na to specializuje. Ať už jen kvůli klasické úpravě a hydrataci či nehtové modeláži a Shellacu. Profesionální manikérka ví nejlépe jak se o nehty starat a podle Vašich požadavků společně určitě najdete cestu, která bude hezká i pečující.

Štítky

1 komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.