Zdraví a sport

Padají vám vlasy? Nebojte, lze to vyřešit

Když vypadávají vlasy, je to velmi často problém mužů, kde je hlavním faktorem především dědičnost. To ale neznamená, že vlasy nemohou padat také ženám. Je to váš případ? Pokud každý den ráno máte hřeben doslova plný vlasů ze své hlavy, je třeba tento problém začít řešit. Jak? Na způsoby se podíváme společně.

Využijte dostupné léky

Není nutné pro ně nutně chodit jenom k lékaři, jelikož řada léků je i volně dostupných. Jsme si jisti, že nechcete zkoušet a hledat různé možnosti. Proto vám přímo jednu konkrétní doporučíme. Jakou? Vyzkoušejte Minoxidil. Jedná se o unikátní lék určený k podpoře růstu vlasů. Ty následně rostou rychleji, což znamená, že i přes vypadávání nebude váš účes nijak výrazně řídnout. Toto je první krok, který byste měla udělat. Není ale jediný.

Dopřejte vlasům dokonalou péči

Jak zajistit, aby vaše vlasy měly stále dokonalou hustotu, to již víte. Nyní se podívejme i na druhý krok, který je spojený s postupem, pokud vám vlasy padají. Mluvíme o nutnosti kvalitní péče. Co to znamená? Primárně doporučíme:

  • Kvalitní šampony a kondicionéry
  • Vlasové zábaly
  • Eliminace fénování horkým vzduchem

Pamatujte na to, že jakákoliv špatná péče vlasy poškozuje. Vlivem toho ztrácejí svou přirozenou sílu a v důsledku toho padají. Proto podpořte růst vlasů, aby byly zase husté, a zároveň se o ně starejte, aby byly stále dokonale silné. S konkrétní péčí vám může pomoci třeba i vaše kadeřnice.

Snažte se vlasy chránit

Co jim nesvědčí? Mnoho věcí. Zvláště ve chvíli, kdy vám padají, je vhodné zaměřit se na co největší ochranu. Jak na to? Zastavte vypadávání vlasů i tak, že nebudete vlasy vystavovat přímému slunci, nebo třeba slané, ale i chlorované vodě. Snažte se je také nijak výrazně nenamáhat různými barvami, nebo každodenně měněnými účesy. I jejich ochrana se pozitivně podepíše právě na tom, že jejich padání se výrazným způsobem minimalizuje.

Štítky

1 komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.