Zdraví a sport

Nelítostný boj s akné nevzdávej! Zde je návod, díky kterému vyhraješ!

Trápí tě nevzhledné pupínky a už nevěříš tomu, že bys jednou mohla mít krásnou a bezchybnou pleť? Neztrácej naději, existuje celá řada nových pomocníků, se kterými akné dokážeš porazit!

Co potřebuješ o akné vědět?

Akné je velmi rozšířené, ale přesto o něm většina lidí moc neví. Sama čas od času s akné bojuji, a proto mohu potvrdit, že se rozhodně nejedná pouze o problém objevující se v pubertě, kdy za vznikem pupínků stojí především zvýšená tvorba mazu. Existuje celá řada příčin od špatné výživy přes menstruaci až po různé léky a alergie. Někteřé příny dokážeme odstranit, jiným se bohužel v praxi vyhnout nedá. To však neznamená, že nemůžeme akné výrazně zmírnit. Společným jmenovatelem jeho výskytu je totiž nedostatečná péče.

1. krok: Chodíš do kosmetického salónu?

Vrhnout se do léčby akné jen tak rozhodně nepřinese zázračné výsledky. Tvoje pleť se musí připravit! Prvním doporučením je tak důkladné vyčištění. To nabízí kosmetický salon IMAGE STUDIO v Praze, který má navíc v nabídce i čištění pleti ultrazvukovou špachtlí. Tato bezbolestná a velmi šetrná metoda hloubkového čištění odstartuje tvou cestu za dokonalou pletí. Navíc si můžeš nechat od profesionální kosmetičky poradit a zjistíš, jak na tom doopravdy jsi.

2. krok: Není krém jako krém

Od kosmetičky již není daleko k výběru pořádné kosmetiky na akné. Běžné přípravky z drogerie naslibují hory doly, ale jejich používám akné většinou nevyléčíš. Koupila jsem si například vodičku proti černým tečkám, pár týdnů použivala a výsledek nikde. Stejné zklamání se opakovala také u dalších přípravků, a proto jsem si nechala poradit. Tak se ke mně dostal Medik8 Betagel proti akné, jehož komplexní složení opravdu funguje. Navíc toto sérum neobsahuje parabeny, má antibakteriální a protizánětlivý účinek a jeho účinnost si chválím nejen já. Příjemným bonusem je jeho příjemná vůně rozmarýnu a možnost používat ho i přes líčení.

3. krok: Pravidelná domácí péče

Pokud bereš boj proti akné opravdu vážně, neměla by ti v domácí výbavě chybět jedna věc – přístroj proti akné. Ten totiž dokáže pleť vyčistit a ošetřit mnohem lépe, než to dokážeš ty sama. Jeho pravidelné používání akné vyléčí a ty si budeš užívat hezkou pleť. Přístroj proti akné Rio Beauty Q-Acne je novinka, které k tobě domů přináší profesionální péči. Přístroj bojuje proti akné pomocí modrého světla. To likviduje bakterie a slouží také jako prevence. Po použití je vhodné použít speciální hydratační krém. Výsledky jsou jasně viditelné již po 3 týdnech!

I ty můžeš mít krásnou pleť

Boj s akné sice může vypadat složitě, ale pouhé 3 kroky a kapka vytrvalosti tě dělí od toho, aby i tvoje pleť vypadala nádherně. Znám mnoho dívek, které si obličej myjí pouze vodou, kosmetiku prakticky nepoužívají a pak se diví, že jim pleť zdobí jeden pupínek vedle druhého. Chceš mezi ně patřit, nebo dáš raději přednost pořádné péči? Ta jediná totiž proti akné funguje!

Štítky

Přidat komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.