Zdraví a sport

Máte problémy s vlasy? Poradíme, jak vybírat kosmetiku

Každá žena se ráda chlubí krásnými hustými a zdravými vlasy. Kvalita vlasů však většinou odráží celkový zdravotní stav člověka. Správná vlasová kosmetika vám pomůže leccos zachránit.

Padání vlasů trápí muže i ženy

Padání vlasů je přirozené, ale někdy se to může zvrtnout a vlasů najednou budete mít mnohem méně než obvykle. Nadměrné padání vlasů může mít různé příčiny. Může jít o genetiku, stres, o následky drastických diet nebo o nedostatek vitamínů. Jedním z důvodů může být třeba nedostatek vitamínu B, který doplníte stravou nebo doplňky stravy. Postarejte se o zvýšení příjmu selenu a zinku a dodejte tělu i aminokyselinu methionin. Během stresu ubývají vlasy docela často, řešením je pohod a klid. Pokud to nezvládnete sami, zajděte za psychologem. Vypadávání vlasů ovlivňuje i málo železa v těle, cukrovka, lupenka nebo užívání některých léků. Dále pak těhotenství, klimakterium a jiné hormonální změny.

Dejte sbohem stále hodně padajícím vlasům!

Na padání vlasů existují i speciální šampony, ale prioritou je odstranění hlavního problému. Především se jedná o úpravu životního stylu a stravy. Jakmile tělo dostane všechny živiny a vitamíny, všimnete si výrazného zlepšení kvality vlasů a postupně se vytratí i vypadávání, popř. dorostou nové vlasy. Z přípravků si obstarejte kvalitní vlasovou výživu. Přípravek se postará nejen o nepadání vlasů, ale budou vypadat zdravěji a leskle. Účinné jsou i ampule proti vypadávání vlasů, aplikace se provádí po běžném umytí. Vlasy přestanou padat i při pravidelném používání konopné kosmetiky nebo šamponu s kofeinem.

Krásné vlasy i v létě

Během léta na vás sluneční paprsky číhají mnohem intenzivněji než v chladnějších částech roku. Opalovací krémy používá skoro každý, ale často se zapomíná na ochranu vlasů. Vlasy jsou v létě hodně namáhány – vysušovány či ničeny chlorem v bazénech nebo mořskou vodou. Na vlasy si pořiďte speciální vlasové přípravky s označením „na slunce“, protože ty dodávají vlasům potřebnou vlhkost. Rychlou aplikaci vám zajistí vlasové spreje s ochranným faktorem, které stačí použít stejně jako lak na vlasy.

Správný šampón pro vaše vlasy

Vlasy každého člověka se různí a je potřeba si vybrat vyhovující šampón i kondicionér. Určitě není na škodu se zajít poradit do vašeho oblíbeného kadeřnictví, kde vám jistě rádi poradí, jaký druh kosmetiky je pro vaše vlasy nejideálnější. Vynechte šampóny se silikony, protože obalují vlasy a zatěžují je. Na suché vlasy používejte hydratační šampóny, ale neobstarávejte si šampóny s přídavkem sulfátu – dojde k vysušení. Pro zplihlé vlasy se nehodí šampóny dva v jednom. Investice do profesionálních šampónů se jistě vyplatí. Hodně levné druhy šampónů totiž postrádají výživové složky a kvalitní látky. Obsahují barviva a výrazně voní na úkor potřebnějších látek.

Vyberte si správnou kosmetiku pro vaše zdravé a krásné vlasy.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.