Zdraví a sport

Maminky, látkové pleny vám ušetří čas i peníze! Podívejte se, proč je používat

Čekáte miminko a lámete si hlavu s tím, do jakých plenek ho zabalíte? Podívejte se na několik důvodů, proč jsou látkové pleny správnou volbou.

Záhady kolem plenek

Na téma, zda-li jsou lepší jednorázové nebo látkové pleny, se diskutuje roky, ale pravdou zůstává, že kolem látkových plen koluje celá řada mýtů a polopravd. Nejčastěji maminky narazí na informace o tom, jak je s látkovým plenami příliš práce, jak jsou nehygienické a pro miminko nepohodlné a jak je používají jen tzv. alternativní maminky se vztahem k přírodě. Nezní vám už jen to tak trošku hloupě? Informace o nepohodlí byly pravdivé možná dříve. Moderní látkové pleny jsou hlavní ingrediencí zdravého přebalování a mají mnoho výhod.

Hlavní výhody látkových plen

To, jaké skutečné výhody přináší látkové pleny do života maminek a jejich drobečků, poznáte teprve až s výběrem kvalitního výrobku. Tím jsou bezesporu velikostně nastavitelné látkové pleny z internetového obchodu GaGa’s pleny, který výrobky předem testuje ve spolupráci s maminkami a podle připomínek je upravuje do finální podoby. Výsledkem jsou praktické plenky s celou řadou výhod od absence žehlení a složitého skládání po schopnost udržet zadeček v suchu jak v jednorázovce.

Váháte nad výbavou z látky? Máme pro vás přehled hlavních výhod

  • ekonomické: po započtení všech nákladů ušetříte až 15 000 Kč
  • zdravotní: látkové pleny přispívají ke správnému vývoji kyčlí, neobsahují chemikálie ani jiné nežádoucí látky a jsou prodyšné
  • ekologické: jednorázové pleny vytvoří až 1 tunu odpadu na jedno dítě, který se rozkládá několik set let
  • časové: snadná údržba šetří čas, odpadá vyhledávání jednorázových plen v akci a dojíždění za jejich nákupem
  • jednoduchost použití jako u jednorázových plen

Látkování dnes už není jen o plenách. Mezi velmi oblíbené výrobky se řadí nepromokavé látkové podložky, čistící ubrousky, tréninkové kalhotky či nepromokavé pytle na přenos všeho potřebného od plavek až po pleny.

Zapomeňte na předsudky

Stojíte-li před rozhodnutím, jaký typ plenek vašemu miminku pořídíte, zkuste zapomenout na veškeré předsudky a vyzkoušejte látkové pleny. Pro dítě jsou pohodlné, pro vás levné a jsou také ekologické. Díky různým vylepšením jsou skvělým parťákem při přebalování a péče o ně je až překvapivě snadná. Když je vyzkoušíte, uvidíte, že vše bude v suchu!

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.