Zdraví a sport

Léčba nehtů po gel laku

Čas od času si dáváme pauzu od gel laku a necháváme své nehty odpočinout. Co všechno bychom měli podniknout do doby, než se dostaneme do vztyku s dalším nanesením gel-laku?

Připravili jsme si 5 tipů na léčbu nehtů, které Vám zaručeně pomohou. Navíc všechny tyto procedury si můžete udělat samy doma.

1. Olivový olej

Po sundání gel laků jsou nehty tenké a oslabené. Vrátit svým nehtům zdraví a pevnost dokáže obyčejný olivový olej. Přidejte olivový olej do misky s teplou vodu a ponořte do ní svoje ruce na 10 až 15 minut. Doporučujeme proceduru opakovat každý večer před spaním.

2. Mořská sůl

Také lze nehty zpevnit pomoci mořské soli, rozpuštěné ve vaničce s vodou. V menším objemu vody rozpusťte 1 lžící soli a přidejte kapku aromatizovaného oleje pro relaxaci. Ruce necháte ponořené 10 minut a poté nanesete krém, aby pokožka byla hydratovaná. Takovou proceduru doporučujeme dělat 1 až 2 krát týdně.

3. Citronová šťáva

Abyste vrátili nehtům zdraví Vám pomůže citron. Šťávu z citronu naneste na nehtové destičky a nechte působit 2 až 3 minuty. Díky vysokému obsahu Vitaminu C, vrátí nehtům zdravý vzhled velmi rychle. Nezapomínejte nanášet po všech procedurách krém pro hydrataci.

4. Léčebné laky

Pokud se Vám nehty lámou a jsou křehké, doporučujeme nanášet léčebné laky každý den. Takové laky najdete v každé lékárně nebo i drogerii. Lak vybírejte podle jeho složení. Hlavní složkou musí být vápník, vitamíny a minerály. Právě tyto složky pomohou za krátkou dobu vrátit nehtům pevnost a zdraví. Vyzkoušejte například léčebné laky od značky od Sally Hansen.

5. Oleje na kutikulu

Jedno z nejpodstatnější péči o nehty je právě peče o kutikulu. Zvykněte si na péči olejem o svou kutikulu. Pokud bude kůžička kolem nehtů každodenně hydratovaná, tak se nepotkáte se záděry a popraskanou kůži kolem nehtů téměř nikdy.

Starejte se o své nehty a nebojte se obrátit za pomoci do salonu krásy.

1 komentář

Klikni pro přidání komentáře

  • Dobrý den, byla jsem v salonu, který v tomto článku odkazujete a musím říct, že už měsíc nemám s nehty žádné problemy :)))) a http://www.esmina.cz mužu jenom doporučit 🙂

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.