Cestování Zdraví a sport

Když se ti dělá špatně z cestování

Trpíš při jízdě autem nebo autobusem? Máš strach z cestování letadlem? Nepřizpůsobuj výběr dovolené svým žaludečním potížím. Poradím ti, jak nevolnost vyřešit a spolehlivě jí předejít. I když je ti špatně z cestování, nemusí to být překážkou.

Jak vyzrát na nevolnost v autě a v autobuse?

Pokud se ti dělá zle z jízdy v autě, sedej si pokud možno na sedadlo spolujezdce. Vzadu to totiž většinou více „houpe“. Navíc nemáš rozhled před sebe a můžeš tak koukat jen z okénka na straně. Pokud jedeš s mámou, tátou nebo se svým přítelem, popros je, zda by nemohli jezdit trochu opatrněji. Většinou se dělá špatně z rychlé jízdy, ze zatáček nebo ze stylu řízení „brzda – plyn“.

Ani cestování autobusem není žádný med. Vyhledávej přední sedadla. Před jízdou zbytečně moc nepij ani nejez. Sedej si k oknu, které si můžeš během jízdy otevřít. Řidič na tvou žádost asi bohužel nezastaví, takže se vybav i sáčkem pro případ zvracení.

Jak si poradit v letadle?

Cestování na dovolenou letadlem se v současnosti vyplatí. I na poslední chvíli můžeš objednat letenky a hned druhý den odcestovat klidně na druhý konec světa. Doporučit ti můžu například dopravce Ryanair, u kterého seženeš letenky nejen do evropských destinací za super ceny. Máš peníze na cestu, ale schází ti odhodlání? Pokus se svůj strach z létání překonat. Na cestu se pořádně vyspi, dej si něco lehkého k jídlu a vezmi si sebou dostatek čerstvé vody.

Pomůže přísun tekutin a léky proti nevolnosti

Když je nejhůř, uvař si kvalitní kávu nebo dobrý černý čaj. Kofeinové nápoje tě zaručeně postaví na nohy. Můžeš si je dopřát hned po příletu do cíle. Stav se na ně třeba v některé evropské metropoli, kde ti jistě nabídnou lahodnou kávu světoznámé značky.

Jako první pomoc poslouží také volně prodejné léky jako třeba Kinedryl nebo žvýkačky Travel gum. Informace o volně prodejném léku najdeš na této adrese. Lék si vezmi zhruba půl hodinky před odjezdem nebo odletem. Budeš se po něm cítit více unavená a cestu tak možná celou prospíš.

Přidat komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.