Zdraví a sport

Když přešlapy řešíte včas, postačí jedna pilulka

Jedna pilulka může změnit vaši budoucnost!

Jedna bláznivá noc, jeden spontánní úlet, jedno unáhlené rozhodnutí, nebo selhání ochrany může být prvním krokem k cestě, na kterou jste ještě nebyly připravené. Neplánované těhotenství přináší závažné dilema, kterému můžete zavčas předejít jedinou pilulkou.

Slyšeli jste někdy ve svém okolí frázi „museli jsme se vzít“? Dnes vás do nedobrovolného sňatku  pravděpodobně nikdo kvůli těhotenství nepožene. Přesto je třeba si přiznat tu možnost, že vás partner ze strachu opustí ve chvíli, kdy se o nechtěném těhotenství dozví. Těhotenství a plánování rodičovství je zásadní věc, kterou je nutné s přítelem probrat a připravit se na ní. Důvěra je základ, ale pokud se přeci jen stane, že dojde k pohlavnímu styku bez bezpečné ochrany, anebo ochrana selže, můžete ještě včas zasáhnout. Čím dříve, tím lépe.

V lékárně dnes  běžně seženete Escapelle, „pilulku po“, která dokáže nežádoucímu početí zabránit až 72 hodin po rizikovém styku. „Přípravek je tím účinnější, čím dříve od nechráněného pohlavního styku ho užijete. Je lepší ho užít do 12 hodin, než čekat do třetího dne,“ říká gynekoložka MUDr. Kamila Nouzová. Pokud se bojíte nežádoucích vedlejších účinků, není velká pravděpodobnost, že by vás postihly. „Obecně je Escapelle velmi dobře tolerován. Pokud vás začne bolet hlava nebo vám bude nevolno, nemusíte se znepokojovat, obvykle to brzy přejde. Pokud příznaky přetrvají nebo z nich budete mít obavy, kontaktujte lékaře nebo lékárníka,“ dodává MUDr. Nouzová.

Lékaři nedoporučují užívat tabletku častěji než jedenkrát za menstruační cyklus. Pro spolehlivou dlouhodobou ochranu  jsou vhodné klasické antikoncepční prostředky. „Pilulka po“ může být užitečná i v případě, že již hormonální antikoncepci užíváte. Může se stát, že si zapomenete tabletku vzít a právě tehdy se pro klid v duši tato jistota nabízí. Pilulka Escapelle je nejlevnější na českém trhu, proto se hodí tuto drobnou investici uložit do šuplíku pro případ nouze, abyste si ušetřili nervy se sháněním a vyhnuly se případným nežádoucím dopadům, které by ovlivnily vaši budoucnost.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.