Zdraví a sport

Jak nejlépe vybírat v letním období tělová mléka a krémy?

Jaké účinky má přírodní kosmetika a jak v létě pokožku efektivně chránit? Inspirujte se výběrem zajímavých produktů, které v létě pečují o krásu a zdraví pokožky.

Zatěžkávací zkouška

Léto a jeho sluneční paprsky jsou zatěžkávací zkouškou pro celé tělo. Nutnost věnovat pokožce během tohoto období zvýšenou péči a pozornost platí nejen pro ženy, které se opalují cíleně. Vždyť i při sportování a procházkách je pokožka vystavena často velmi ostrým paprskům, roli hraje také teplota a vlhkost vzduchu. Praktické tipy a doporučení pro výběr správné kosmetiky by měly zajímat i ty z nás, které nepatří mezi fanynky opalování u vody. Pokožka se musí regenerovat, musí být hydratována. V opačném případě praská, mohou se na ní tvořit fleky, předčasně stárne a v neposlední řadě ani opálení nevydrží tak dlouho, o zdravém vzhledu a pružnosti pokožky nemluvě.

Podle čeho kosmetiku vybírat?

Výběr kvalitní kosmetiky je investicí do krásy i vzhledu. Vždy preferujte produkty, které jsou přírodní, nejlépe bez parabenů a alergenů, výhodou je pochopitelně také to, když nejsou testovány na zvířatech. Ze zkušenosti doporučuji vyhnout se univerzálním krémům a nejlevnějším produktům. Při pohledu na jejich složení rychle pochopíte proč. A kde tedy nejlépe vybírat? Pro tento článek jsem se rozhodla vybrat přírodní kosmetiku českého výrobce Vivaco. V jeho nabídce najdeme mnoho kosmetických produktů pro pleť, které přináší příznivé účinky přírodních složek a pečlivě sestavené receptury s cílem pleť skutečně hýčkat.

Poznej sílu arganového oleje

Arganový olej je velký hitem. Není se čemu divit. Pečuje o pleť, vlasy a nehty, má vysoký podíl vitaminu E a jeho blahodárné účinky jsou prověřeny staletími. Navíc se hodí prakticky pro každý typ pleti. 100% BIO arganový olej by měl patřit do základní výbavy každé ženy, které si chce udržet mladistvý a krásný vzhled.

Ideální pro péči po opalování či koupání je arganové máslo. Chrání před vysušováním a stárnutím pokožky, obsahuje arganový BIO olej a navíc příjemně voní. Unikátní receptura másla garantuje snadné roztírání.

Pro opravdu intenzivní péči o vysušenou pokožku je vhodné zvolit arganové tělové mléko. Arganový olej zajistí hydrataci a jemnost pokožky. Tento produkt je vhodnou prevencí proti celulitidě, předčasnému stárnutí a striím.

Kokos pro krásu

Popularitu si získává ve velkém také kokosový olej, který má stejně jako ten arganový celou řadu pozitivních účinků na naše zdraví a krásu. BIO kokosový olej má zvláčňující a vyživující efekt, skvěle se hodí pro suchou a citlivou pokožku. Lze říci, že má skutečně pestré použití. Pomáhá se spálenou pokožkou, ekzémy i akné, použít lze na vlasy nebo třeba na relaxační masáže.

Kokosový olej obsahuje také BIO tělové máslo pro tělo i obličej. Pokud toužíte udržet si dlouhodobě efekt hebké bronzové pleti, svěřte se do péče tohoto másla, které má schopnost pokožku skutečně promastit. Opět lze použít také na vlasy.

Zpevnění problematických partií

Během léta nezřídka skáčeme do plavek, a proto je na programu dne pro mnoho žen řešení toho, jak zpevnit pokožku v problematických partiích. S tím jim pomůže hadí tělové mléko, které obsahuje hadí jed. Díky této jedinečné složce dojde pro zpevnění problematických partií těla, mléko je vhodné i na krk a dekolt.

V souvislosti s krásným vzhledem pokožky nesmíme zapomenout na hloubkovou péči. Tu pro celou tělo přináší kozí tělové mléko. Obsahuje mnoho minerálních látek, stopových prvků, vitamínů a kyselinu listovou. Taková kombinace vrací pokožce jemnost a pružnost. Velkou výhodou je, že mléko nezanechává pocit mastnoty.

V souladu s přírodou

Všechny výše představené produkty a celou řadu dalších najdete na stránkách Vivaco. Máte možnost na vlastní kůži ověřit účinky, které přináší používání mandlového oleje, hadího jedu, arganového oleje a dalších surovin. S kvalitní kosmetikou je péče o pokožku o pravidelnosti. Výsledky se rychle dostaví. Krásný vzhled je důkazem toho, že je vhodné kosmetiku používat s cílem pokožku ošetřit po opalování, ale také preventivně chránit před projevy stárnutí. A v létě to platí dvojnásob!

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.