Zdraví a sport

Infrasauna aneb žádný pot

Máš problémy s celulitidou? Cítíš se unavená a nevíš, jak správně odpočívat a regenerovat své tělo? V dnešní uspěchané době, kdy žijeme v neustálém spěchu a stresu, si každý musí najít čas na efektivní odpočinek. Proč se tedy nerozmazlit a nedopřát si léčebnou kůru v infrasauně? Nejen že si odpočineš, ale určitě brzy pocítíš pozitivní dopad na celý tvůj organismus.

Zapomeň na klasickou páru, infrasauna je o něčem zcela jiném.

Co je infrasauna?

Možná jsi o ní slyšela od kamarádky, možná jsi její pravidelnou návštěvnicí. Trend zvaný infrasauna už je u nás jako doma a rychle si získává své fanoušky a stálé zákazníky. Nenech se zmást podobností s klasickou saunou. Na první pohled vypadá infrasauna velice podobně, princip fungování se však liší. Na rozdíl od klasické sauny, infrasauna prohřeje nejen povrch těla, ale i tkáně. Proto je mnohem efektivnější a díky nižším teplotám(do 60˚C) může být infrasauna řešením pro ty, kteří nevydrží v klasické sauně, kde se používá teplota nad 80˚C. Proto se v infrasauně lépe dýchá. A kdy ji navštívit? Nejlépe před sportovní aktivitou, nebo kosmetickým ošetřením.

Čím je infrasauna prospěšná?

Jedním z mnoha přínosů je nápomoc při spalování tuků, což se nám ženám bude jistě zamlouvat. Infrasauna také pomáhá zbavit se nenáviděné pomerančové kůže. Můžeš zpozorovat zlepšení pleti, dochází k jejímu prokrvení a odbourávání odumřelých buněk. Právě proto také infrasauna pomáhá proti akné a různým ekzémům. K porovnání, kolika kalorií se zbavíme při půlhodinovém pobytu v infrasauně, za 30 minut spálíš stejně, jako bys hodinu plavala. No nevyplatí se to?

%CODE1%

Princip infrasauny

Infrasauna využívá infračerveného záření, neměj ale obavy, že by mohlo být jakkoli nebezpečné. Toto záření se nepodobá škodlivému UV záření, které škodí kůži. Zkrátka dochází jen k zahřátí tkáně, ne okolního vzduchu, jako tomu je u klasických saun. Zdrojem záření jsou speciálně upravené zářiče umístěné na stěnách infrasauny. Protože zahřátí inrasauny na finální teplotu trvá kolem pěti minut, výrazně se snižují provozní náklady oproti běžné sauně, kde dosažení cílené teploty zabere až hodinu.

Jak vidíš, infrasauna ti nabízí mnoho výhod a zdravotních lákadel. Zapomeň na nepříjemnou páru a odzbrojující vedro, kde nemůžeš ani dýchat a cítíš nepříjemný žár při sebemenším pohybu. Infrasauna tě finančně vyjde asi na stokorunu za hodinu pobytu. Pokud se rozhodneš ji navštěvovat pravidelně, ideální je vyhradit si hodinku dvakrát týdně. Klidně přizvi i kamarádku, infrasauna není jen o pocení, ale skvěle se v ní probírají i nejrůznější novinky a události!

Štítky

1 komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.