Zdraví a sport

Hollywood smile – jak toho dosáhnout?

Víte, Jak získat hollywoodský úsměv?

Američané se usmívají vždy a všude, a americkým dětem je toto pravidlo vštěpováno rodiči od útlého dětství. Výraz “keep smiling “ se dostane pod kůži každému, kdo byť jen krátce pobyl v USA. Nádherný, zuby odhalující úsměv neodmyslitelně patří k pracovníkům obchodní sféry či oblasti služeb. Dokonce i tehdy, kdy si nuceně, tj. „násilně“ roztáhnete obličejové svaly do úsměvu, vyšlete do mozku signál o Vaší dobré náladě, a ta se poté skutečně zlepšuje.

Termín „hollywoodský úsměv“ vznikl ve Spojených státech ve 20. letech minulého století. Technologie byly tehdy ještě nedokonalé, úsměv neměl dlouhou životnost a herci se jím mohli pyšnit jen při natáčení. Dnes ovšem „hollywoodský úsměv“ svým majitelům slouží po celá desetiletí!

Z čeho se tedy hollywoodský úsměv skládá a jak jej získat?

Existuje několik variant, jak získat krásné světlé zuby:

  • bělení zubů — je skvělou volbou pro ty, kdo nemají zaplombované přední zuby, a jejichž zuby mají dokonalý tvar a stojí pravidelně, v oblouku;
  • pokrytí zubů kompozitem — doporučujeme, pokud na předních zubech již jsou staré plomby. V tom případě se všechny staré plomby odstraní a zub se rekonstruuje s překrytím přední plošky kompozitem světlého barevného odstínu.
  • keramické fazety dokážou korigovat tvar, barvu, někdy dokonce i postavení zubů. Keramika je maximálně estetickým a nejtrvanlivějším stomatologickým materiálem. Tyto fazety nemění barvu, neodpadávají, nestírají se;
  • zubní fazety bez preparace (broušení) zubů – no prep veneer. Jsou to tenké keramické fazety, jimiž se překryje přední ploška zubu. Používají se v případě, kdy zuby stojí pravidelně v oblouku a mají jen drobné nedostatky v barvě či tvaru. Jsou stejně pevné jako klasické fazety, ale díky minimální tloušťce a propustnosti světla, jsou nejpůsobivější.

A teď několik zajímavostí a rad týkajících se bělení, kompozitu a keramiky:

  • po dobu 2 týdnů před bělením a 2 týdnů po něm si  zuby čistěte pastou, která snižuje jejich citlivost
  • 1 týden po bělení nekonzumujte potraviny ani nápoje, které zabarvují zuby
  • rekonstrukce zubů kompozitem i fixace fazet se musí provádět pod kofferdamem (izolační fólie). V opačném případě hrozí, že kompozit či fazety odpadnou nebo se zabarví.
  • kompozit musí být vyleštěn do „suchého lesku“ – povrch se musí lesknout bez slin
  • pod náležitě aplikovanou fazetou ani pod kompozitní plombou nevzniká zubní kaz; u fazety ani plomby rovněž nehrozí riziko odpadnutí.
  • dáseň kolem zubu doplněného kompozitem nebo překrytého fazetou musí mít světle růžovou  barvu. Svědčí to o řádně odvedené práci, kdy materiál následně netraumatizuje měkké tkáně.

Závěrem nám dovolte citovat slova Barucha Spinozy: „Chcete-li, aby se na vás život usmíval, musíte ho nejdříve obdarovat svou dobrou náladou“. V stomatologické klinice dSmile Vám s tím vždy pomůžeme.

Štítky

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.