Zdraví a sport

Francouzky si potrpí na perfektní pleť. Co pro ni dělají?

Sníte o dokonalé pokožce, jakou se chlubí většina francouzských žen? A děláte snad něco pro to, aby byla vždy a za všech okolností ve stoprocentním stavu? Péče o pleť přitom nemusí být tak složitá, jak se vám možná doposud jevila. Naprosto zásadní je pravidelné čištění, neboť nečistoty zanáší póry, což se následně projevuje nadprodukcí kožního mazu.

Čištění pleti je poněkud zdlouhavá, pracná, a ve výsledku otravná činnost. Vždyť kdo rád tráví čas před zrcadlem, když se dá dělat tolik jiných – a mnohem zábavnějších věcí? Jenomže jak již bylo zmíněno v úvodu, předpokladem perfektní pokožky je důkladné odstranění všech nečistot.

Otázka na tělo zní: Jak vyčistit pleť, aby na ní nezůstaly zbytky make-upu, líčidel a další nečistoty? Přípravků je celá řada a jistě jste jich pár vyzkoušela. Ale dala jste již šanci micelární vodě? Možná jste o ní ještě neslyšela, případně jí nevěnovala zaslouženou pozornost. A je to právě „micelárka“, na kterou nedají dopustit Francouzky.

Vynález micelární vody způsobil revoluci v oblasti péče o pleť. Na trhu je již spoustu let a za tu dobu si získala miliony skalních příznivců, kteří její účinky nedají dopustit. Vynalezli ji odborníci z laboratoří kosmetické firmy Bioderma jako odpověď na tvrdou vodu. Ta je pro Francii (a především pro Paříž) typická a kromě hořčíku obsahuje spoustu minerálů a látek, které pleti příliš nesvědčí.

Jak micelární voda funguje?

Micelární voda se stane vaší nejlepší kámoškou. Umožní vám snadné a velmi rychlé čistění – doslova jedním tahem. V čem spočívá její efektivita? Obsahuje micely – shluky molekul tenzidů v kapalině (vodě). Ty na sebe navazují nečistoty a vodu nechávají na povrchu. Čištění je velmi jemné a pokožka po něm není příliš suchá ani mastná.

Micelární voda se na pokožku nanáší vatovým tamponkem. Pleť je po procesu čištění hydratovaná a svěží.

Jak často můžete micelární vodu používat?

Přečetla jste si, že micelární voda šetří čas na dovolené či tehdy, kdy opravdu nemáte čas na klasické odlíčení, ale není vhodné ji na pleť aplikovat pravidelně? V případě některých produktů to skutečně není dobrý nápad, ovšem kvalitní micelární vodu můžete bez obav používat každý den.

Stačí si vybrat jemnou micelární vodu bez obsahu dráždivých složek a s ohledem na typ pleti (např., pro mastnou pleť apod.). K nejkvalitnějším produktům na trhu patří micelární vody značky Bioderma, které se těší dobrému jménu i u dermatologů.

Pleť jako z alabastru

Pravidelné čištění pleti micelární vodou je skvělý základ. Pamatujte však na to, že ani ty nejlepší kosmetické přípravky nejsou všemocné – stav vaší pleti je do značné míry odrazem toho, jak žijete. Můžete ji zlepšit změnou stravovacích návyků a eliminací zbytečného stresu. To je plně ve vaší režii, micelárka vám s tím nepomůže.

1 komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.