Zdraví a sport

Fair Trade výrobky

Napadlo tě někdy, že můžeš dát bez větší námahy šanci lidem z rozvojových zemí vymanit se vlastními silami z chudoby a žít důstojný život? Přesně to je smyslem Fair Trade výrobků neboli výrobků Spravedlivého obchodu. Pro malé farmáře není snadné uživit se za podmínek, které jim kladou velké společnosti vykupující suroviny. Někoho napadlo z celého procesu velké společnosti vyškrtnout a vznikl Fair Trade.

Fér obchod

Fair Trade je ojedinělý způsob obchodu s drobnými pěstiteli z rozvojových zemí po celém světě. Do obchodu je zapojeno 58 zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky. Díky kupování výrobků označených značkou Fair Trade pomáháš finančně lidem, kteří by jinak ze svých produktů dostali kvůli znevýhodnění znatelně méně peněz. Tato forma mezinárodního obchodu je přímá a účinná podpora na správném místě. Fair Trade se ve své podstatě snaží napravit spojení mezi spotřebiteli a výrobci. Zajišťuje, že pěstitelé dostanou za svou námahu spravedlivou cenu a tím i šanci na udržitelnou budoucnost. Spravedlivý obchod, jehož můžeš být součástí, mění životy milionů konkrétních lidí k lepšímu.

Kde koupím Fair Trade výrobky?

U nás v ČR existuje pár specializovaných Fair Trade obchůdků, ale i hromada dalších obchodů nabízející část sortimentu Fair Trade vedle dalšího zboží. Seznam všech obchodů najdeš na oficiálních stránkách s Fair trade výrobky.

Fair Trade výrobek poznáš podle ochranné známky umístěná na balení. Z Fair Trade surovin dokonce vaří některé restaurace, čajovny či kavárny. Nemysli si snad, že Fair Trade výrobky jsou nějakým způsobem podřadné či snad nedosahují takové kvality jako výrobky velkých společností, ba naopak! Taková čokoláda s příchutí Fair Trade je opravdu dobrota.

3 komentáře

Klikni pro přidání komentáře

 • Dobrý den,
  Já je kupuji na adrese http://www.fair-trade.cz
  Už je kupuji dva roky a nejen tyto. V nabídce mají bohatý sortiment výrobků v biokvalitě.
  Podle několika článků, které jsem četl, pro dětský imunitní systém je velice vhodné tato strava. Položí se dobré základy imunitního systému dětí.
  Mám malé děti, a proto jim tuto stravu kupuji.
  V e-schopu v kterém nakupuji jsem spokojen, stále mají nové výrobky a se službama jsem maximálně spokojen.
  Mohu jen doporučit

 • Zde naleznete také Fairtrade produkty:

  Licencovaný internetový obchod FAIR-BIO-CAJE.CZ se zabývá prodejem a distribucí čajů, kávy a čokolády anglické značky Clipper Teas Ltd. Společnost Clipper jako jedna z mála značek vlastní certifikaci Fairtrade a Bio (Soil Association Certification Ltd.), která všem spotřebitelům zaručuje vysokou kvalitu nabízených produktů.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.