Kultura a společnost Zdraví a sport

„Do fitka se musí člověk těšit,“ říká Daniela Bečková

Je tady rozhovor s Danielou Bečkovou. 26letá Daniela pracuje jako osobní trenérka v IP fitness v Kroměříži a také soutěží v kategorii bikiny fitness. Co o sobě prozradila, si můžeš přečíst v tomto rozhovoru!

Náhoda mě dovedla do fitka

1. Ahoj Danielo, co nám na úvod o sobě prozradíš?

Ahoj, jmenuji se Daniela Bečková, je mi 26 let, pracuji jako osobní trenérka v IP fitness v Kroměříži, jsem vdaná, mám 3 letou dceru Natálku a závodím v kategorii bikiny fitness.

2. Tvá facebooková fan page nese název Daniela Beckova – IFBB Bikini, co si máme pod pojmem IFBB bikiny vlastně představit?

Znamená, že závodím jako registrovaný závodník pod Mezinárodní federací bodybuildingu a fitness (International Federation of Bodybuilding and Fitness), kterou u nás v České republice zastupuje Svaz kulturistiky a fitness České republiky (www.skfcr.cz).

Daniela Bečková

3. Jak ses k této disciplíně vůbec dostala? Považuješ to za náhodu, která přišla z ničeho nic, nebo to přicházelo nějak postupně?

V podstatě náhoda mě dovedla do fitka. Pracovala jsem jako modelka a měla jsem problémy s postavou. Tak jsem šla do fitka, kde jsem potkala svého manžela, který mě začal trénovat, a mě to bavilo čím dál víc. Pak jsem otěhotněla a po porodu jsem sama začala pracovat jako osobní trenérka. Tou dobou začali kategorie bikiny fitness i u nás a já se rozhodla, že chci závodit. Zkusila jsem první závody, ale s formou jsem nebyla spokojená a kategorie bikin u nás nebyla ještě úplně zavedená, takže jsme si v podstatě ani nebyli jistí, jak by bikina měla vypadat. Tak jsme oslovily Vladimíra Pajiče, jelikož patří v tomhle sportě k nejlepším a měl zkušenosti s přípravou tehdy už profesionálky Nikoli Weiterové. Člověk těžko objektivně posoudí svoji formu a my jsme moc spokojení s Vláďou, kterej je tvrdej a řekne člověku, pokud je potřeba i krutou pravdu do očí, ale bez toho to nejde. Je to profík a já bych neměnila ani za nic. Je to náš guru ☺

4. Co pro tebe znamená opravdu dobrá posilovna, jak by podle tebe měla vypadat a co by v ní určitě nemělo chybět?

Dobrá posilovna. No já mám ráda klasické chlapské činkárny. Takže rozhodně nesmí chybět volné osy, pak multipress, jednoruční činky různých zátěží…. a hlavně dobrej barmanskej jako u nás a přátelská atmosféra. Do fitka se musí člověk těšit!

Daniela Bečková

5. Jaké jsou tvé největší úspěchy ze soutěží? A jak to vše vidíš do budoucna? Máš v plánu další soutěže?

Mým největším úspěchem by se možná mohl zdát Partners cup 2014, kde jsem z 21 holek vyhrála absolutní vítězství, ale já jako svůj největší možná ne úspěch, ale školu a motivaci beru Arnold Classic Europe 2014, kde i přes dobrou formu jsem neprošla eliminací. Ale strašně moc mi to dalo do budoucna. Někdy prohrát znamená vyhrát. Momentálně se chystáme na jarní sezonu, kde chceme absolvovat Mistrovské soutěže u nás, ale hlavním cílem je Mistrovství Evropy. Uvidíme, jak se vyvede forma. Jinak co se týká budoucnosti- mám velké ambice a udělám vše pro to, abych byla dobrý sportovec, který bude kvalitně reprezentovat Českou republiku, ale čeká nás ještě spousta práce.

Věděla jsem, že jsem ze sebe dala maximum

6. A co tvá strava? Dbáš na přesný, pestrý a pravidelný jídelníček?

Moje strava se neustále mění, podle toho v jaké jsem fázi přípravy. Momentálně potřebuji nabrat další svalovou hmotu, takže jím víc než dost. Ale i v objemové přípravě si vše vážím a pečlivě chystám. Snažím se jíst co nejkvalitněji, takže se moje strava skládá hlavně z rýže, ovesných vloček, ovoce, hovězího masa a vajec. V přípravě samozřejmě používám i kvalitní doplňky stravy, o které se mi stará sponzor – Fitness Muscle shop (www.fitnessmuscle.eu), kterému bych tímto chtěla moc poděkovat.

Daniela Bečková

7. Nedávno jsme na tvém facebooku mohli vidět, jak piješ rozmixované jídlo… vypadala si opravdu velice nešťastně, nemáš občas pocit, že to za to vážně nestojí?

Víte, bikiny na podiu vypadají jakoby nic…může se to jevit spíš jako soutěž krásy, kde není potřeba se nějak radikálně připravovat, ale nic není vzdálenější pravdě. Za každým sportem je něco, co by si člověk někdy rád odpustil, ale musí to brát jako samozřejmost a prostě to udělat. Já jsem se rozhodla závodit a chci přípravě dát všechno, abych se mohla otočit a věděla jsem, že jsem ze sebe dala maximum. Na svůj fb page to dávám z jednoho jediného důvodu, aby si všechny holky uvědomily, že mezi bikiny fitness a udržováním zdravé pevné postavy je rozdíl. Vrcholová forma si žádá víc než „jen“ pravidelnou stravu a trénink 3x týdně. Ráda bych změnila ve společnosti vnímání této kategorie. Přeji si, aby se na ni lidé dívali jako na sport ne na promenádu v plavkách.

8. Kdo je pro tebe ve světě bikiny fitness velkým vzorem? Máš nějaký svůj velký vzor?

Samozřejmě obdivuji spoustu převážně profesionálních amerických bikin, ale konkrétní vzor nemám. A určitě jako závodnice mám velký respekt ke Slovenkám a Ukrajinkám, které momentálně bikiny fitnessu na amatérské scéně zaslouženě kralují. Každá žena má jiný typ postavy a není příliš dobré upínat se na konkrétní vzor, přináší to zklamání. Já chci být nejlepší možná verze sebe samé.

Daniela Bečková
Daniela spolu s manželem také připravuj na soutěž budoucí bikinu Terezu. Jak jejich výsledek vypadá? No posuďte sami!

9. Čemu kromě soutěžení se vlastně věnuješ ve volném čase? Povíš nám i něco o své práci?

Všechen volný čas věnuji rodině, protože máme malé dítě a skloubit přípravu, práci a mateřství není nic snadného a jsem ráda, že můj muž má pochopení a naprosto mě podporuje a já mu za to moc děkuji. Pracujeme jako osobní trenéři v IP fitness v Kroměříži, takže celý náš život se točí kolem posilovny, navíc můj manžel také závodí v kulturistice do 80kg, takže u nás jede příprava naplno celý rok.

10. Závěrem ti děkuji za rozhovor a do budoucna přeji mnoho štěstí. Pokud na závěr chceš naše čtenářky nějak inspirovat nebo jim pouze něco vzkázat nyní máš možnost, jak ji využiješ?

Také moc děkuji a čtenářkám můžu říct jen jedno. Vykašlete se na čísla na váze, cvičte, zdravě jezte a tělo se o zbytek postará samo. Posilovna není jen o tom, že si tam člověk vybuduje krásné tělo, posilovna buduje i něco jiného a mnohem cennějšího a to respekt k vlastnímu tělu. Naučí nás jak mít tělo rády ať máme 40 nebo 80 kg. Ukazuje nám kolik je naše tělo schopné zvládnout, posouvá naše hranice a posiluje i naši psychiku. I vůle se dá vytrénovat, jen je potřeba začít a nevzdávat se.

Přidat komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.