Zdraví a sport

Co na tebe prozradí tvoje spací poloha?

To, v jaké poloze spíš, na tebe může prozradit, jaká doopravdy jsi. Podívej se na těchto 6 spacích poloh a uvidíš, co všechno na sebe prozrazuješ tím, jak spíš.

Spíš či bdíš?

Ačkoliv to, jakým způsobem usínáš, má co dělat s tím, co je pro tebe pohodlné, vědci si myslí, že to jistým zrcadlí také tvou osobnost. Většina z nás má totiž nějakou tu polohu, ve které jediné může usnout. Znám například hodně lidí, kteří tvrdí, že neusnou jinak, než na břiše. Určitě i ty máš nějakou svou oblíbenou pozici a ta ti o tobě může hodně říct. Podívej se níže a zjisti, která je ta tvoje a co všechno na tebe prozrazuje i během spánku.

1. Jako plod

Spousta lidí usíná v poloze plodu matky v děloze. Pokud i ty spíš nejraději pevně svinutá do klubíčka, znamená to, že ačkoliv na odiv dáváš tvrdou fasádu, uvnitř jsi křehká. Máš ráda, když tě někdo ochraňuje a v některých případech si připadáš slabá. Jsi prostě jako to miminko, které potřebuje, aby na ně někdo dohlížel a staral se o ně. Pokud takto usínáš společně s partnerem, pozice se nazývá lžičky a znamená, že ve vašem vztahu je všechno naprosto fajn.

2. Jako prkno

Ležíš ráda na boku, ruce podél těla, nohy natažené? Tato poloha o tobě říká, že jsi velmi tolerantní a přátelský člověk, který by pro své kamarády udělal první poslední. A proto jsi také oblíbená. Ovšem zároveň to značí, že jsi až moc důvěřivá a kdekdo tě opije rohlíkem. I tahle poloha se může promítnout do párového spaní, kdy se jeden druhému díváte do tváře a usínáte rovní jako prkna. Pro dva je to celkem nepohodlné a spíše tak spí páry, které jsou na začátku vášnivého období vztahu.

3. Jako hvězdice či chobotnice

Jednoduše spíš na zádech, rozpřažená přes celou postel. Ruce jsou často nasměrované nahoru k hlavě či se dotýkají ze stran polštáře. Je to skoro jako kdyby ses chtěla dotknout svého ucha a napínala ho – a to odpovídá i tvé osobnosti. Lidé, kteří takto spí, jsou velmi dobří kamarádi a především posluchači. Zároveň jsi víceméně odhalená, tudíž před světem nic netajíš a pro ostatní by ses rozdala.

4. Jako vojanda

Jestliže spíš v pozoru, tedy na zádech s rukama podél těla, jsi prototypem vojáka. Jako generál jsi připravená vždy a na všechno, ale ve vztazích jsi spíše odtažitá a konzervativní. Nemusíš kolem sebe mít dvacet kamarádů, tobě stačí dva, ale zato ti opravdoví. Lidé, kteří takto spí, jsou častěji introverti a velmi se hlídají, aby před ostatními neztratili tvář.

5. Jako mrtvola

Ležíš na břiše, hlava otočená na jednu stranu, ruce u hlavy, nohy mírně pokrčené. Už zbývá jen obkreslit tvar tvého těla bílou křídou a je tu případ pro Sherlocka Holmese. Lidé, kteří takto spí, jsou velmi často drzí a sarkastičtí. Na druhou stranu jsou ale nervově labilní, takže jakmile je toho na ně moc nebo jsou v zoufalé situaci, přepnout se z drsňáků na kňučící hysterky, které panikaří už jen při pohledu na kalendář s termíny.

6. Jako zombie

Poslední pozice je na boku, kdy ležíš s rukama nataženýma před sebou. Je to, jako kdybys nesla svoje srdce na dlani a někomu je chtěla předat. Bohužel takovýto lidé nejsou moc dobře přijímaní od ostatních, kterým připadají podezřelí. A jelikož se tedy takto spící člověk mnohokrát spálil, je mnohem méně naivní a dokáže být také pěkně cynický. Jednoduše nedůvěřuje úplně každému. A nutno přiznat, že v této pozici člověka vypadá i jako zombie, které taky chodí s rukama nataženýma před sebou.

Tak která poloha je ta tvoje?

Tak co, souhlasí tvoje poloha s tím, co by o tobě měla vypovídat? Podle studií by se tu opravdu mnoho lidí mělo najít. Pouze velmi malé procento lidí nemá svou usínací pozici a každou noc spí tak, jak zrovna padne do postele.

Štítky

Přidat komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.