Zdraví a sport

Co na tebe prozradí tvoje spací poloha?

To, v jaké poloze spíš, na tebe může prozradit, jaká doopravdy jsi. Podívej se na těchto 6 spacích poloh a uvidíš, co všechno na sebe prozrazuješ tím, jak spíš.

Spíš či bdíš?

Ačkoliv to, jakým způsobem usínáš, má co dělat s tím, co je pro tebe pohodlné, vědci si myslí, že to jistým zrcadlí také tvou osobnost. Většina z nás má totiž nějakou tu polohu, ve které jediné může usnout. Znám například hodně lidí, kteří tvrdí, že neusnou jinak, než na břiše. Určitě i ty máš nějakou svou oblíbenou pozici a ta ti o tobě může hodně říct. Podívej se níže a zjisti, která je ta tvoje a co všechno na tebe prozrazuje i během spánku.

1. Jako plod

Spousta lidí usíná v poloze plodu matky v děloze. Pokud i ty spíš nejraději pevně svinutá do klubíčka, znamená to, že ačkoliv na odiv dáváš tvrdou fasádu, uvnitř jsi křehká. Máš ráda, když tě někdo ochraňuje a v některých případech si připadáš slabá. Jsi prostě jako to miminko, které potřebuje, aby na ně někdo dohlížel a staral se o ně. Pokud takto usínáš společně s partnerem, pozice se nazývá lžičky a znamená, že ve vašem vztahu je všechno naprosto fajn.

2. Jako prkno

Ležíš ráda na boku, ruce podél těla, nohy natažené? Tato poloha o tobě říká, že jsi velmi tolerantní a přátelský člověk, který by pro své kamarády udělal první poslední. A proto jsi také oblíbená. Ovšem zároveň to značí, že jsi až moc důvěřivá a kdekdo tě opije rohlíkem. I tahle poloha se může promítnout do párového spaní, kdy se jeden druhému díváte do tváře a usínáte rovní jako prkna. Pro dva je to celkem nepohodlné a spíše tak spí páry, které jsou na začátku vášnivého období vztahu.

3. Jako hvězdice či chobotnice

Jednoduše spíš na zádech, rozpřažená přes celou postel. Ruce jsou často nasměrované nahoru k hlavě či se dotýkají ze stran polštáře. Je to skoro jako kdyby ses chtěla dotknout svého ucha a napínala ho – a to odpovídá i tvé osobnosti. Lidé, kteří takto spí, jsou velmi dobří kamarádi a především posluchači. Zároveň jsi víceméně odhalená, tudíž před světem nic netajíš a pro ostatní by ses rozdala.

4. Jako vojanda

Jestliže spíš v pozoru, tedy na zádech s rukama podél těla, jsi prototypem vojáka. Jako generál jsi připravená vždy a na všechno, ale ve vztazích jsi spíše odtažitá a konzervativní. Nemusíš kolem sebe mít dvacet kamarádů, tobě stačí dva, ale zato ti opravdoví. Lidé, kteří takto spí, jsou častěji introverti a velmi se hlídají, aby před ostatními neztratili tvář.

5. Jako mrtvola

Ležíš na břiše, hlava otočená na jednu stranu, ruce u hlavy, nohy mírně pokrčené. Už zbývá jen obkreslit tvar tvého těla bílou křídou a je tu případ pro Sherlocka Holmese. Lidé, kteří takto spí, jsou velmi často drzí a sarkastičtí. Na druhou stranu jsou ale nervově labilní, takže jakmile je toho na ně moc nebo jsou v zoufalé situaci, přepnout se z drsňáků na kňučící hysterky, které panikaří už jen při pohledu na kalendář s termíny.

6. Jako zombie

Poslední pozice je na boku, kdy ležíš s rukama nataženýma před sebou. Je to, jako kdybys nesla svoje srdce na dlani a někomu je chtěla předat. Bohužel takovýto lidé nejsou moc dobře přijímaní od ostatních, kterým připadají podezřelí. A jelikož se tedy takto spící člověk mnohokrát spálil, je mnohem méně naivní a dokáže být také pěkně cynický. Jednoduše nedůvěřuje úplně každému. A nutno přiznat, že v této pozici člověka vypadá i jako zombie, které taky chodí s rukama nataženýma před sebou.

Tak která poloha je ta tvoje?

Tak co, souhlasí tvoje poloha s tím, co by o tobě měla vypovídat? Podle studií by se tu opravdu mnoho lidí mělo najít. Pouze velmi malé procento lidí nemá svou usínací pozici a každou noc spí tak, jak zrovna padne do postele.

Štítky

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.