Kultura a společnost Zdraví a sport

Co funguje proti celulitidě?

Pomerančová kůže se nachází u všech žen na černé listině. Ty si velkou mírou přejí, aby se jim celulitida neusídlila na zadečku a stehnech. Ovšem málokdy se tohle přání splní a celulitida se trvale na problémových partiích uhnízdí. Celulitida je nejčastěji dána genetikou a i když nikdy dočista nezmizí, dají se její projevy umírnit.

Pokud se snažíš bojovat s pomerančovou kůží, určitě tě zaujme pár osvědčených postupů.

Správný životní styl na prvním místě

Správně vedený životní styl se v mnoha ohledech poměrně podceňuje. Přesto správná skladba jídla a dostatečný pohyb mohou zabránit několika věcem, ke kterým se řadí i celulitida. Správný životní styl je tedy prevencí, která může zabránit příchodu ďolíkaté kůže. Strava by měla být jednoznačně bohatá a měla bys dodržovat denní pitní režim, který by se měl skládat z neslazených nápojů, čajů i minerálních vod. Vypít bys měla denně minimálně tři litry tekutin. Na stravu je pak příhodné zavítat na radu k odborníkovi, který ti sestaví vhodný jídelníček. Měla by ses vyvarovat kouření, alkoholu, stresu i únavě. Dále se vyhni dvěma extrémům, tedy hladovění a přejídání. Kvůli nim pak může nastat jo-jo efekt, kvůli kterému pokožka ochabuje, dochází ke zhoršení její struktury a celulitida je na světě. Zapomínat bys neměla na dostatečný pohyb a to jakýkoliv. Vyber si sport, který je ti blízký a pravidelně si s ním dávej schůzku. Ať už se jedná o kolo, plavání, běh nebo jízdu na in-linech, uděláš tím opatření, díky kterému bude mít celulitida minimální šanci, případně ji zlepší.

%CODE1%

Velmi účinné masáže

Jestli jsi svůj životní styl ovládla na jedničku a přesto hledáš další preventivní opatření, aby celulitida neměla šanci, máš několik dalších možností. Tou možností jsou rozličné masáže, které můžeš navštívit v různých centrech. Některé však můžeš provádět i sama v pohodlí domova. Za jedničku je považována lymfatická masáž. Působí jako prevence a zároveň mírní stav v době, kdy se celulitida u tebe usadila. Lymfatická masáž má i další plusy. Zbavuje tělo různých nečistot, prokrvuje pokožku, zeštíhluje a přináší několik dalších kladů. Jestli se ti návštěva lymfatické masáže moc nezamlouvá, můžeš jinou masáž provádět v pohodlí domova. Zajisté není na škodu vzít na pomoc gel nebo jiný mazací přípravek proti celulitidě, který tvou práci zefektivní. Masáž nejlépe prováděj krouživým způsobem s určitým tlakem na všech problémových partiích. Masírovat pokožku však můžeš i kartáčem při sprše, kdy střídavě budeš používat teplou a studenou vodu, díky níž nastane cirkulace lymfatického systému i krve.

Řešením je i neinvazivní liposukce

Celulitida se může zmírnit díky neinvazivní liposukci neboli kavitaci. Ta taktéž funguje také jako dobrá prevence proti celulitidě. Krom toho má i několik dalších skvělých kladných stránek a proto je na boj proti celulitidě často volená. Vytvaruje postavu, zbaví přebytečných tuků a pomáhá léčit již zmíněnou celulitidu. Takže v případě neinvazivní liposukce lze smáznout dvě mouchy jednou ranou.

Prádlo a náplasti proti celulitidě

S celulitidou lze bojovat i dalším způsobem. Vyzkoušet můžeš stahující prádlo nebo náplasti proti celulitidě. Stahující prádlo má prozatím dobré ohlasy a uživatelky, které jej vyzkoušely, si na něj nemohou stěžovat. Díky tomuto prádlu je celulitida ohrožena kvůli mikromasáži, která vzniká právě při jeho nošení. Dochází tak k dobrému prokrvení, pokožka se vyhlazuje a výrazně se omezují důsledky pomerančové kůže. Náplasti se však s takovou popularitou nesetkaly, ačkoliv mají za úkol, aby celulitida zmizela. Většina těch, které je vyzkoušely, na ně nemají dobrý názor, a proto raději hledají jiný způsob.

Vyzkoušej i další tipy

Na celulitidu můžeš jít i jinou cestou, kterou je například detoxikace, která z těla vyloučí všechny škodliviny. Na škodu není ani vyzkoušení anti-celulitidové diety, která se skládá z většího množství vlákniny, zeleniny a naopak je to dieta s minimálním obsahem cukrů, tedy i bez ovoce. Krom toho můžeš vyzkoušet i potírání problémových míst voňavými oleji – například fenyklovým, rozmarýnovým, citronovým, mandlovým, skořicovým nebo grapefruitovým olejem. Ty můžeš využít při masážích nebo koupelích. Celulitida má dalšího nepřítele a tím je kofein. Ten můžeš využít na denní masáž, díky které nebude mít celulitida šanci. Stačí jen smíchat potřebné množství krému s mletou kávou a masírovat problémové partie tři minutky. A za několik dní je již vidět podstatný rozdíl.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.