Zdraví a sport

Co dělat, když vás bolí kolena při sportu? Kolenní ortéza zmírní bolest a zátěž

Bolí vás při sportování kolena? Pokud vám bolest znemožňuje pohyb při lyžování, tenisu nebo jiném pohybu, jednejte rychle. Dříve či později vás bude bolest při sportování víc a víc omezovat. Jak jednoduše chránit kolena? Sežeňte si kvalitní ortézu.

Proč si pořídit kvalitní ortézu na kolena

Některé sporty kolena nesmírně zatěžují. Velkou zátěž na kolena očekávejte při sjezdovém lyžování, hokeji či tenise. Kvalitní ortéza uleví kloubu od bolesti, eliminuje zátěž na kolenní kloub a také koleno dobře fixuje. Díky fixaci ve správné poloze není koleno vystaveno nadměrné tělesné hmotnosti, která by tam díky špatnému postoji mohla být přenesena. Ortéza je skvělá preventivní pomůcka proti poškození kolenního kloubu. Pacienti po operaci nebo po zranění by měli ortézu nosit pravidelně. Doporučit můžeme také motodlahu, která je vhodná k domácí rehabilitaci.

Vyberte si to nejlepší: Ortézy CTi OTS od společnosti Össur®

Karbonové čtyřbodové ortézy CTi OTS od společnosti Össur® se řadí k celosvětové špičce. Ortéza je skvělý denní pomocník, který poskytuje vysoký komfort, je lehká a pevná. Patentovaný polycentrický kloub z nerezové oceli Accutrac® zajišťuje anatomicky správné vedení končetiny a zároveň omezuje nadbytek extenze (propnutí) a flexe (ohybu). Gelové výstelky Össur® Sensil® Silicone se zafixují na jednom místě a drží tam. Můžete je vyměnit za výstelky různé tloušťky. Pružné objímky a nastavitelný tibiální popruh se přizpůsobí každé noze. Hrany ortézy mají speciální patentované zaoblení SenEdge® – nedochází ke kožnímu poranění či pohmoždění. Konstrukce čtyřbodové ortézy má nízký profil, pod oblečením není skoro vidět. Ortézu si můžete vypůjčit u nás v půjčovně ortéz. Kdybyste ji chtěli nosit dlouhodobě a pravidelně, můžete si ji u nás také motodlahu zakoupit.

Proč ortéza?

  • Uleví od bolesti kloubů. Ať už jezdíte motocross, hrajete tenis, hokej nebo volejbal, je vždy na místě.
  • Jste-li po operaci kolene, tak vám ortéza dokáže správně zafixovat kolenní kloub a omezit jeho nestabilitu. Při problémech s postranními a křížovými vazy je ortéza skvělý pomocník.
  • Slouží jako prevence proti poškození kolene při sportu a nečekaném prudkém pohybu.
  • Chcete se po operaci vrátit ke sportu rychleji? S ortézou se cesta k bezbolestnému sportu znatelně zkrátí.

Jakou ortézu vybrat?

Vybrat si můžete ze dvou typů ortéz – CTi OTS nebo FLEX. Čtyřbodovou karbonovou ortézu CTi OTS snadno nastavíte a upravíte. Ortéza je pohodlná, stabilizuje koleno a zároveň kloub dobře chrání. Ortéza OTS je určena pro muže, kteří rádi sportují. Můžete ji nosit na snowboard, sjezdové lyžování, na běžky i při hokeji. Hodí se také po TEP operaci kolenního kloubu nebo po operaci ACL. Ortéza FLEX je lehčí a hodí se spíše pro ženy, její vlastnosti jsou velmi podobné ortéze CTi OTS.

Proč nosit ortézu při sportování?

Hlavní důvod je ochrana kolene před poškozením. Chránit potřebují klouby po operaci, nemocné klouby nebo velmi intenzivně namáhaná kolena. Po zranění Vás ortéza dostane do starých sportovních kolejí mnohem rychleji. Věděli jste, že se možnost poranění při nošení ortézy kolene až 6x snižuje? Pokud profesionálně sportujete, milujete lyžování, motocross nebo fotbal, tak je pro vás ortéza ideální.

Vypůjčte si ortézu ještě dnes

Ortézu si můžete jednoduše zkusit a půjčit u nás. Před vypůjčením je nutné si ortézu vyzkoušet. Domluvte si u nás konzultaci, při které vám navrhneme ideální typ ortézy na telefonním čísle +420 602 155 136, nebo pošlete zprávu na e-mail info@proormedent.cz. Vypůjčení na jeden týden stojí 1200 Kč i s DPH. Cena za novou ortézu se pohybuje od 13 000 Kč do 15 000 Kč s DPH.

Štítky

1 komentář

Klikni pro přidání komentáře

  • Ortéze je určitě dobrá při bolesti kloubů, ale za mě je to až krajní řešení.. rozhodně je lepší koleno vyléčit jiným způsobem, a ortézu nosit pouze preventivně, nebo pokud je to opravdu potřeba. Třeba při vrcholovém sportu. Pokud má obyčejný smrtelník jako třeba já potřebu nosit ortézu měl by ještě počkat s pohybem a léčit kolena nějakou fyzioterapií. Já jsem po operaci měl 3 měsíce klid a pak jsem 2 měsíce navštěvoval cvičení a rehabilitace a dodnes beru tyhle tabletky https://www.onefit.cz/lion-nutrition-glucosamine-msm-100-kapsli které všem doporučuji. Nemusí to být tyto, ale doporučuji nějaké s obsahem látky MSM, která působí opravdu pozitivně na úlevu a léčbu kloubů.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.