Zdraví a sport

Chcete předcházet zdravotním problémům? Vyzkoušejte vyprazdňování se squaty potty!

Spousta z nás se nad problematikou vyprazdňování nezastavuje, neboť se jedná o každodenní přirozený rituál. Usedneme na toaletní mísu, vykonáme potřebu a více nás téma vyprazdňování nezajímá. Přestože je vykonávání potřeby choulostivou záležitostí, v následujících řádcích se na ni zaměříme. Představíme vám nový produkt, který může výrazně ovlivnit vaše zdraví.

Ve střední Evropě a především v České republice se v domácnostech využívají pouze moderní toaletní mísy, které umožňují vykonání potřeby vsedě. Nicméně vědecké studie ukázaly, že poloha na běžné toaletní míse je zdravotně závadná a může vést k mnoha zdravotním potížím.

Zdravotní potíže při vyprazdňování na běžné toaletní míse

Poloha vsedě je při vykonávání „velké“ potřeby nepřirozená a může způsobovat omezení průchodu stolice. V takovém případě musí člověk vyvíjet poměrně velkou námahu a tlak, což ve většině případů způsobuje nepříjemné hemeroidy, ba dokonce i kýlu. Současně nedochází k úplnému vyprázdnění střev, čímž se v této části trávicí soustavy udržují toxiny způsobující zácpu a zánětlivá střevní onemocnění. Důsledkem špatné vyprazdňování může být také rakovina tlustého střeva, která se vyskytuje nejvíce v zemích, kde se používají moderní toaletní mísy. Česká republika dokonce zaujímá přední příčky v globálním měřítku.

Výčtem zdravotních problémů ještě nekončíme. Dále se mohou objevit poruchy v oblasti pánevního dna, u žen také gynekologické potíže.

Vyprazdňování v dřepu je zdravé

Nejpřirozenější polohou při vyprazdňování je dřep. V tomto postavení střevo s konečníkem svírají optimální úhel, který napomáhá plynulému, rychlému a kompletnímu vyprázdnění. Jelikož se v českých domácnostech objevují pouze klasické toalety, není jednoduché pozice v dřepu docílit. K tomuto účelu slouží novinka na trhu zvaná squatty potty. Tato zdravá stolička zažívá na středoevropském trhu boom a u nás je absolutní novinkou.

Stolička slouží jako podpěra nohou a po jejím použití lze zasunout zpět pod toaletní mísu, kde nepřekáží. První použití je možná pro člověka trošku zvláštní, ale tělo si velmi rychle zvykne. Na toaletě je zkrátka lepší mít kolena výše, a proto pokud doopravdy chcete udělat něco pro vaše zdraví, je pro vás originální squatty potty ideální. Zdravou stoličku umožňující vykonávat potřebu v dřepu zakoupíte na stránkách internetového obchodu www.squatty-potty.cz, kde je celá řada dalších informací a odpovědí na často kladené otázky. Stolička je ideální pro celou rodinu, je velmi odolná a snadno se čistí. Díky jejímu používání se budete cítit lépe a v neposlední řadě doopravdy budete předcházet zdravotním problémům.

Používání stoličky doporučují i lékaři, a proto není od věci zapřemýšlet nad tím, zda-li právě squatty potty není dárkem, který s odstupem času ocení každý v domácnosti. Nebo vám snad na zdraví vás a vašich bližních nezáleží?

Štítky

1 komentář

Klikni pro přidání komentáře

  • Používáme k těmto účelům stoličku (původně kupovaná pro prcka, aby dosáhl k WC). Klasika plastová z Ikei za pár kačáků. Účel splní stejně a je cca 15 x levnější. Nejde sice zasunout pod WC, ale to za tu úsporu tisícovky celkem oželím 😉

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.