Zdraví a sport

Chceš být krásná a fit? Základem je zdravý spánek!

Ženy pro krásu a zdravý vzhled nezřídka dělají psí kusy, ale často zapomínají na jednu velmi důležitou věc. Dostatek vydatného spánku, který je nesmírně důležitý. Jak si ho dopřát?

Proč je spánek tak důležitý?

Můžeš používat kvalitní kosmetiku, pravidelně cvičit a jíst zdravě, ale jakmile nedopřeješ organismu dostatek spánku, výsledky se nedostaví. Naopak se objeví celá řada zdravotních komplikací. Zdravý spánek je základní fyziologickou potřebou, a proto ho musí být dostatek. Pokud nechceš bojovat se špatnou pletí, zhoršením myšlení, tloustnutím, pocitem únavy a dalšími problémy, dopřávej tělu vhodné podmínky pro vydatný spánek. A jak tělu umožnit skutečně regenerovat?

Usínat u televize je hloupost

Mnoho lidí usíná pravidelně v křesle u televize, ale to rozhodně není ten správný recept. Zcela ideálně bys měla mít ložnici, ve které je klid a pohodlí. Roli hraje odstín barev na stěně, teplota a v neposlední řadě také matrace. Když se ti bude ležet pohodlně, rychleji usneš a budeš se ráno probouzet plná energie. Stejně tak nebudeš mít problémy se zády, protože kvalitní kouse dokonale rozloží hmotnost těla. Poskytnout páteři oporu a zádovým svalům uvolnění je jedním z hlavních úkolů, které by měla matrace zvládat. Už jen to je důvod, proč při její koupi přemýšlet. Dokonce i ipravdu levné matrace mohou splňovat všechny tvé požadavky, když budeš vybírat pečlivě. A na co si při výběru ještě dávat pozor?

Tipy pro výběr matrace

Absolutně nejlepší je vybírat novou matraci ve specializovaném obchodě, protože právě ten ti dokáže poradit v případech, kdy si nejsi jistá. Doporučují ti typ, tvrdost, výšku jádra i další parametry. Velmi důležité je také vědět, jaké rozměry matrace budeš potřebovat. Trendem je mít matraci položenou přímo na zemi, případně nějakém pódiu bez roštu. Není to špatně, pokud je dostatečně vysoká a má provzdušňovací otvory. I pokud nemáš rošt, musíš nad velikostí přemýšlet, protože někdo preferuje menší matraci, jiný se zase potřebuje pořádně natáhnout a v noci se všelijak hýbe. Do atypických prostor se skvěle hodí matrace na míru. Sama jsem si takto nechávala dělat matraci do výklenku v menším bytě a jsem ráda, že jsem místo pro spánek využila na maximum.

Investice, která se ti vyplatí

Pokud chceš být krásný a fit, bez zdravého spánku se neobejdeš. Jsi-li v situaci, kdy ti stávající ležení nevyhovuje, je zbytečné čekat a váhat. Vždyť i na tebe čeká matrace za hubičku, díky které se vyspíš tzv. do růžova. Takže přeji sladké sny a ještě sladší vztávání s hromadou energie do nového dne.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.