Zdraví a sport

Celebrity se zúčastnily adidas Běhu pro ženy 5 km. Zorka Hejdová si letos vylepšila osobní rekord

Jeden z nejoblíbenějších běžeckých závodů – adidas Běh pro ženy 5 km– přilákal tento rok kromě stovek nadšených sportovkyň i nejednu celebritu. Spíše bych volila: Na start pětikilometrové tratě se společně postavily tváře značky adidas moderátorka Zorka Hejdová, bloggerka Míša Štoudková, ale i modelka Andrea Kalousová a další ambasadorky. Nejlépe si z nich vedla Míša s časem 27 minut. Společně s nimi odstartovaly i finalistky České Miss 2017.

Zorka Hejdová se jako ambasadorka značky adidas na trati závodu určeného pouze ženám objevila již podruhé. Po loňské premiéře věděla, co jí čeká a tak se na závod připravila. „V létě jsem se připravovala s trenérkou adidas Runners, tak věřím, že se mi podaří vylepšit loňský čas,“ říkala před závodem Zorka. „Ráda totiž běhám na pohodu, pro radost, takže překonat ho je pro mě výzva,“ uvádí svoje dojmy krásná moderátorka. S časem 33 minut si oproti loňsku polepšila. Podle ní hraje velkou roli i běžecké vybavení. „Nedám dopustit na kvalitní běžecké boty. Mým favoritem jsou nové dámské adidas UltraBOOST X, které určitě přispěly k mému dnešnímu výkonu,“ říká Zorka. „Základem úspěchu bylo ale i to, že jsem na závod dorazila včas, protože jsem přejížděla z akce na akci. A zrovna mi někdo vyprávěl, jak Roman Šebrle jednou přijel na nějaký závod asi 5 minut po startu a musel všechny dobíhat. On je, tuším, dohnal, ale to by asi nebyl můj případ,“ směje se Zorka.

Boty si ostatně pochvalovala i modelka Andrea Kalousová, která se běhu zúčastnila již potřetí. „Jsem za ně moc ráda. Nezradily mě a naopak podržely i ve chvílích, kdy jsem čekala, že už zpomalím. Ale boty mne nesly dál a fanoušci také.“ S časem 30 minut je spokojená. „Závod jsem uběhla v limitu, který jsem si stanovila,“ říká Andrea.

Ani Míša Štoudková nebyla nováčkem adidas Běhu pro ženy na 5 km. Běhá pravidelně a svůj loňský skvělý čas si vylepšila na 27 minut a umístila se v první stovce z téměř dvou tisíc závodnic.

Před závodem se Zorka, Míša, Andrea a další ambasadorky setkaly s běžeckými fanynkami ve speciálním stanu adidas, kde byl pro návštěvnice připraven dámský program a kde se se vzájemně namotivovaly k co nejlepším výkonům.

Štítky

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.