Zdraví a sport

3 důvody, proč si pořídit domácí hrazdu

Že si nedovedete představit budování lepší fyzičky pouze za pomoci hrazdy? Samozřejmě je lepší, když cvičení na hrazdě doplníte ještě nějakou kardio aktivitou, abyste před silovým tréninkem rozehřáli tělo a zapojili co nejvíce svalů. Pro domácí posilování a zpevnění těla je ale hrazda ideální. Pojďme se podívat na tři základní důvody, proč tomu tak je.

1. Domácí hrazdu si může dovolit každý

Hrazdy se dělí na několik základních typů, které můžete sehnat ve většině internetových i kamenných obchodů se sportovním vybavením. Prvním typem, který známe všichni, je ten nejlevnější, a přeci nejoblíbenější – rozpěrná hrazda. Ta se umisťuje mezi dvě stabilní plochy. Obvykle jde o dveřní futra. 

Tam ji najdeme v pokoji každého druhého studenta, který si chce vybudovat muskulaturu a být v dobré kondici. Výhodou je, že se při její instalaci nemusí nikam nic vrtat. 

To je benefitem také u samostatně stojící hrazdy. Její pevnou a bytelnou konstrukci smontujete a postavíte kamkoliv, kde chcete zrovna posilovat. Hrazdy s trvalým ukotvením ve zdi se pak nejčastěji dělí na stropní či rohové. 

Každý z těchto typů domácích hrazd se dá pořídit za velmi rozumnou cenu.

2. Kvalitní posilování si s hrazdou dopřejete i v opravdu malém prostoru 

Hrazda je geniálním parťákem při posilování také v případě nedostatku prostoru. Žijete na koleji nebo máte tak miniaturní byteček, že se do něho nevejde žádný posilovací přístroj, aniž by vám překážel na každém kroku? Pořiďte si domů hrazdu. Velký výběr naleznete kupříkladu na následujícím odkazu https://hop-sport.cz/hrazdy/.

Ať už si vyberete rohové, stropní, rozpěrné nebo samostatně stojící provedení této sportovní pomůcky, ani nebudete vědět, že ji máte, nebudete-li chtít. 

Hrazdy ukotvené ve stropě či zdech vám nijak překážet nebudou. Rozpěrnou hrazdu do dveřních futer snadno odmontujete a konstrukce stojící hrazdy se dá taktéž rozložit a někam schovat či zastrčit během krátkého okamžiku.

3. Díky multifunkčnosti hrazdy se nebudete nudit

Na hrazdě si můžete do těla dát na stovky způsobů. Zlepšíte svou silovou kapacitu i výdrž zápřahu svalů. Vaše svalová hmota bude při pravidelném posilování na hrazdě přibývat rychlostí, která vás mile potěší. 

Vzhledem k tomu, že jde o jednoduchou sportovní pomůcku, kde musíte udělat všechnu práci vy sami, je posilování na hrazdách až překvapivě efektivní. I díky tomu najdete hrazdu v každé posilovně a na každém venkovním cvičišti.

Mezi nejoblíbenější cviky patří stahování lopatek, negativní shyby, šikmé přitahování kolen k tělu či k hrazdě ve visu, široké shyby s nadhmatem nebo třeba výdrž v přednožení. Garantujeme vám, že nudit se rozhodně nebudete. A kdyby přece, vždycky můžete sáhnout po expandéru, který také dokáže trénink na hrazdě zajímavě okořenit.

Co všechno při posilování zapojíte?

Řekli jsme si o důvodech, proč je hrazda volbou stále více lidí toužících po lepší postavě. Pojďte si ale přečíst něco o tom, jaké benefity vašemu tělu pravidelné cvičení na domácí hrazdě přinese. Pravdou je, že už jen tím, že se na hrazdu zavěsíte a budete zkoušet, jak dlouho vás vaše paže udrží, zapojíte spoustu svalů. Při kombinování jednotlivých cviků a dodržování sérií se můžete ze všeho nejdříve těšit na vypracovanou muskulaturu zad a paží. 

Velký zádový sval je totiž při visu zatěžován spolu s bicepsy nejvíce. A tak bude toto zmohutnění také mezi prvními změnami, kterých si na sobě budete všímat. Toužíte-li po masivních ramenech, zaměřte se na posilování s úzkým úchopem. Při přítazích s podhmatem nebo nadhmatem tak jednoduše mějte dlaně blíže u sebe. Cvičení na hrazdě je ale vhodné i jako doplňková sportovní aktivita během redukce hmotnosti.