Styl a móda

Zvládni plesovou sezónu 2012

Prakticky od října minulého roku je tady plesová sezona, která je momentálně v plném proudu. Pár plesů už bylo, ale mnohem víc jich ještě bude! Ať už máte v plánu zúčastnit se plesu jako doprovod, "divák" nebo maturantka, stojí před vámi několik nelehkých úkolů! Ať už se považujete za dívky, které si na svém vzhledu dávají záležet nebo naopak "barbie girl" přímo nesnášíte, věřte, že na plese nebudete chtít být ta divná holka v koutě.
Už víš, v jakých šatech vyrazíš na ples? Vyber a buď za královnu plesu! (Zdroj fotografie: Zoryana Stekhnovych)

Vybrat správné šaty

Zvolit správné šaty je asi to nejdůležitější, protože líčení i boty se jim pak dají přizpůsobit. Jenže ono se řekne – vyber šaty, ale jaká barva je ta pravá? Jaký chci střih? A krátké nebo dlouhé? Při výběru barvy se rozhoduj podle několika hlavních faktorů – zvol si barvu, která ti sluší, ale která se ti zároveň líbí, protože i když v červených šatech budeš vypadat skvěle, ale přitom tu barvu budeš nenávidět, budeš se cítit nesvá. Dle mého názoru se na plesy příliš nehodí bílé a černé šaty. Takové si schovávám na svatby a pohřby. Nechápu, jak může někdo na ples přijít ve svatebních šatech.

Krátké

S krátkými šaty budeš vypadat skvěle, ale nezapomeň na několik věcí. Pokud nechodíš excelentně na vysokých botách, pokud máš křivé nohy nebo pokud se strachuješ, že ti ze šatů vyleze pozadí, zvol raději šaty dlouhé. Krátké šaty na ples zvol, pokud jdeš jako doprovod nebo jako divák. Temně modré šaty na fotografii budou vypadat skvěle na blondýnkách, ale i na hnědovláskách. Pokud máš havraní vlasy, zkus šaty růžové, oranžové nebo červené barvy.

(Zdroj fotografie: Zoryana Stekhnovych)

Dlouhé

Jdeš na svůj maturitní ples? Určitě budeš chtít být královnou večera ve skvělých princeznovských nebo alespoň dlouhých šatech. Dlouhé šaty mají také tu výhodu, že pokud neumíš příliš chodit na podpatcích, můžeš si vzít klidně i tenisky, které stejně nepůjdou vidět. Zakryješ tak také nedokonalé nožky. Můžeš si vybrat ze spousty střihů a stylů. Chceš být jako princezna? Inspiruj se šaty na fotografii. Pokud tě příliš volánků a krajek znervózňuje, zvol šaty antické.

(Zdroj fotografie: Zoryana Stekhnovych)

Půjčit nebo koupit?

Rozhodni se také, zda si šaty koupíš nebo půjčíš. Já osobně dávám přednost zapůjčení. V Praze najdeš spoustu půjčoven šatů (já například měla šaty půjčené ze salonu Zoriany Stekhnovych). Vsadím se, že i ve tvém městě nějakou půjčovnu šatů najdeš!

Zvolit super boty

Pokud budeš mít skvělé šaty, ale boty otřesné, nemusí to působit zrovna nejlépe. Nejhorší chybou může být barva bot, která bude úplně jiná, než barva šatů. Máš-li růžové šaty, neber si oranžové boty. Nejvhodnější jsou černé, bílé, stříbrné nebo ve stejné barvě jako šaty. Při výběru ber také ohled na výši podpatku. Pokud jsi na takových botách nikdy nestála nebo víš, že v nich neumíš chodit, zvol raději nízký podpatek. Pokud jsi hodně nízká nebo máš širší nohy, bude naopak skvělý vysoký podpatek, díky kterému budeš nejen vyšší, ale opticky ti zeštíhlí nohy.

%CODE1%

Vhodné líčení

Myslím, že nalíčit se zvládneš sama, ale měla by ses vyhnout experimentům. Pokud víš, že si například neumíš správně nanést stíny, zvol instantní stíny Eye majic, které během chvilky naneseš a máš líčení, jako od vizážistky! Nezapomeň na make-up a pudr, i když je třeba běžně nepoužíváš.

Účes je důležitý

Jsi “jenom” doprovod nebo se jdeš na ples podívat? V takovém případě si účes můžeš udělat sama doma. Elegantním drdolem nebo vyžehlenými vlasy nic nezkazíš. Jdeš-li však na svůj maturitní ples, bez návštěvy kadeřnice se asi neobejdeš. Já osobně bych si na hlavě nedokázala vytvořit nádherný účes se stovkou sponek, takže si za kadeřnici připlatím ráda.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.