Styl a móda

Zpátky do školy s gel laky na nehty, které okolí nepřehlédne

Díky upraveným nehtům můžeš mít nádherné ruce a správně vybraný gel lak se stane jejich nepřehlédnutelnou ozdobou. Málokterá dívka či žena však ví, jak gel laky na nehty fungují a jak by se měly správně aplikovat.

Gelové nehty versus gel lak

Gel laky na nehty jsou obrovským hitem a není se čemu divit. Pokud se rozhodujete mezi gelovými nehty a gel lakem, je vždy dobré uvědomit si několik základních vlastností. Gelové nehty jsou tvořeny tipem – tenoučkým plastovým nehtem, který je nalepen na špičku vlastního nehtu. Gelové nehty jsou umělé, na jejich tvrzení se používá UV lampa. Výhodou je možnost vysoké variability tvarů. Nehty však mají nízkou životnost, po několika týdnech (jak nehty dorůstají) je potřeba je znovu doplnit. Zde je určitě vhodné upozornit na nutnost pohlídat si kvalitu. Když jsou nehty udělány nekvalitně, snadno vám popraskají, polámou se nebo se mohou odloupnout od vašich nehtů. U hodně nekvalitně udělaných nehtů se vám pod ně může dostat infekce, plíseň, voda. Právě to jsou důvody, díky kterým si čím dál větší popularitu získávají gel laky na nehty. Chcete se o nich dozvědět víc?

Na scénu přichází gel laky na nehty

Modeláž gelových nehtů trvá několik hodin, je potřeba dodržet proces s několika pravidly a nikde není garantováno, že výsledek bude přesně dle vašich představ. I samotné odstraňování je dost složité. Jako skvělé řešení bez zmíněných nedostatků se nabízí gel laky na nehty, velmi hezké jsou gel laky Amazing Line. Ty se velmi snadno nanáší, působí přirozeně, jejich účinek je dlouhotrvající a lze je snadno odstranit. Už jen to je důvod, proč je v poslední době celá řada žen preferuje před klasickými gelovkami. Gel laky jsou ideální volbou do školy díky tomu, že dlouho vydrží a nejsou zbytečnou zátěží přírodních nehtů. Pokud není čas na pravidelnou úpravu, což při studiu skutečně často není, gel laky rozhodně nezklamou.

Jak na to?

Postup modeláže gel lakem lze rozdělit do několika jednoduchý kroků:

 • Příprava nehtů včetně pečlivého odmaštění.
 • Samotná modeláž. Nejdříve se nanáší přilnavač gelu (primer či bonder).
 • Následně gel lak v tenké vrstvě pro zapečení v UV lampě.
 • Po vytvrzení přichází další barevné vrstva (bez setření výpotku) a opětovné zapečení v UV lampě.
 • Ve finále je možné zdobit a nanést závěrečný gel lak, nezapomenout na vytvrzení.
  • Pokud s gel laky začínáte, určitě se vám vyplatí sada na modeláž gel lakem, ve které najdete absolutně vše potřebné. Gel lak se na rozdíl od gelových nehtů aplikuje zhruba 70 min.

   Nehty působí skutečně přirozeně. Vrstva laku je jen o málu vyšší než u klasického laku. Místa, která vám odrostou nebo se oloupou, si můžete dolakovat klasickým lakem na nehty. Jak je zmíněno výše, stejně jako gelové nehty se tento lak zapéká v UV lampě, odstraňují se odlakovačem s kosmetickým acetonem. Vydrží vám zhruba 7 – 14 dní, cena aplikace je často výhodnější než aplikace gelových nehtů.

   Nepřehlížejte styl

   Chybí vám inspirace? Díky gel lakům můžete vypadat velmi atraktivně při každé příležitosti. Trendem letošního roku jsou syté barvy, kombinace barev na jedné ruce, ale i blyštivé až metalické povrchy. Vsaďte na atraktivní odstíny laků, které vydrží. Výsledek vás mile překvapí.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.