Styl a móda

Žehlení vlasů – bezpečně a rychle

Vlasy tvoří určitou část našeho já, se kterou ženy a dívky moc rády experimentují a myslíme si, že ty nejsi výjimkou. Změna barvy vlasů, používání různých výrobků a v neposlední řadě také různé styly účesů. Mezi oblíbené nástroje k úpravě vlasů patří i žehlička. A jak s ní pracovat, aby byly tvé vlasy rychle rovné a bezpečně chráněné?

Jako podle pravítka

Ti, kteří chtějí rovné a hedvábně hladké vlasy v jediném okamžiku se bez žehličky prostě neobejdou. Samotné rovnání vlasů je opravdu skvělá věc, ale pokud ji nebudeš používat tím správným způsobem a nebudeš si dávat pozor na své vlasy, může dojít k trvalému poškození. A to přeci určitě nechceš.Kámoška ti přináší několik typů, které ti mohou přijít vhod. Pokud podle nich budeš postupovat, tvé vlasy zůstanou rovné až do příštího umytí. Měla by sis však pamatovat, že vlhkost a pocení kroucení a zvlnění vlasů prostě způsobuje. Nejlepší by asi bylo vyhnout se dešti i prudkému slunci, což bohužel někdy nejde. Přírodu jednoduše neoblafneme, ale pokud bude dobré počasí, máš vyhráno.

%CODE1%

Mytí vlasů je základ i pro žehlení

Před samotným žehlením vlasů si je umyj vhodným šamponem a kondicionérem, které pomáhají proti krepatosti, případně mají uhlazující efekt. Po umytí vlasy osuš ručníkem a nezapomeň, že žehličku nikdy nepoužívej na vlasy, které jsou mokré. Mohla by sis je šeredně poškodit. Existuje mnoho produktů dostupných na trhu, které chrání tvé vlasy stejně jako balzám. Můžeš například používat před foukáním vlasů různá hydratační séra, uhlazovací balzámy, spreje pro lesk vlasů, nebo dokonce ochranné spreje proti teplu. Všechny tyto přípravky se aplikují před žehlením. Ujisti se však, že veškeré tyto produkty používáš po délce vlasů, nikoli až ke kořínkům, které by jsi tak zbytečně zatěžovala.

Malé rady pro skvělé výsledky

Až budeš vlasy po vyfoukání rozčesávat, ujisti se, že je nemáš zacuchané. Právě proto je dobré používat kondicionéry a balzámy, které vlasy uhladí rovnoměrně. Při samotném žehlení postupuj následovně : pramínkem po pramínku přejížděj po keramických destičkách, to ti zaručí delší výdrž super rovných vlásků. Pomalu stiskni pramínek žehličkou a lehkým pohybem klouzej až dolů ke konečkům, tento postup opakuj dokud je to nezbytné. V neposlední řadě se ujisti, že používáš správnou žehličku. Používej ty, které mají keramické destičky. Existuje mnoho dobrých značek, jako je například Eta, Rowenta, Babyliss nebo Philips. Je také důležité vědět, že ačkoliv použiváš obrovské množství ochraných sér, balzámů a sprejů, přílliš časté žehlení tvé vlasy prostě poničí, proto si je zkus žehlit minimálně.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.